Dtest obchodní podmínky - www.neobycejne.cz

Heuréka - ověřeno zákazníky

 

 

 

  

 

 

 doprava a platba

 

 

 

 

Je zboží skladem?

 

 

 

 


Úvod » Dětské helmy, přilby » Jak vybrat správnou velikost

Dětské helmy, přilby / Jak vybrat správnou velikost

Dětská helma - eshop NeobyčejněHezký den či večer,

jsme si vědomi toho, že ideální je helmu dítěti před koupí vyzkoušet. Nicméně v dnešní době je čím dál více rodičů, kteří nemají kvalitní cykloservis s dětským zbožím hned za rohem. Nebo není prostě jen dost času a tak raději v klidu vyberete, třeba večer doma u počítače a nakoupíte vše najednou s odrážedlem či kolem. 
Udělali jsme vše pro to, abyste u nás na dálku dětskou helmu mohli koupit a byli spokojení s výběrem. Komplexní přehled k tomuto tématu najdete v článku Jak vybrat dětskou helmu.

Do našeho e-shopu jsme vybrali kvalitní helmy, které dětem dobře padnou a které sami používáme pro vlastní děti. Navíc si helmy za naší asistence už mnoho rodičů s dětmi vybíralo, takže jsme nasbírali zkušenosti, jaké jsou co nejvíce reálné rozměry jednotlivých helem (často je na krabicích něco napsáno, ale ne vždy nám to v praxi sedí).

Sestavili jsme pro vás jednoduchou tabulku, abyste si mohli dobře vybrat - viz dole.

Předem chceme říci, že pokud by se vám přece jenom stalo, že velikost netrefíte, či prostě z nějakého důvodu nebudete spokojeni, bez problémů můžete helmu po vyzkoušení (s orig. visačkami a krabicí) vrátit či vyměnit. Konkrétní podmínky jsou zde. Ročně prodáme mnoho dětských helem a vyměňujeme jich zákazníkům jen malinko, takže věříme, že to také zvládnete na jedničku :-)

1. krok - změření obvodu hlavy

Měření - velikosti - přilbaTakto hlavu neměřitZměřte obvod hlavy dítěte. Přes čelo, horizontálně (viz foto 1), vlasy klidně přitlačte, nesmí to být na volno. Nejjednoduší je to krejčovským metrem, nemáte-li, tak provázkem, který pak změříte pravítkem. Neměřte šikmo jako na fotu 2, to se dostanete k jiným číslům, helma se nosí horizontálně, takže tam měřte v nejširším místě hlavy.

Můžete ještě změřit i obvod hlavy v tenčí čepici (např. bavlněné, nějaké jarně-podzimní). Získáte tím představu, jak se zvětší obvod hlavy, když dáte za chladného počasí dítěti pod helmu nějakou kuklu, šátek, čepici či zimní kit.

 

Hlava neroste zas tak rychle, takže helma dítěti při dobrém výběru vydrží cca 2 roky, možná i trochu více, je to prostě individuální.

2. krok - výběr velikosti podle tabulky

Dětskou helmu, přilbu vybírejte tak, aby v ní byla pro dítě vůle pokud možno cca 2 cm (má obvod 50 cm, ať helmá má horní rozměr 52 cm). Když se trefíte na začátek rozměru určité helmy a bude tam rezerva 3 - 4 cm, je to efektivní, aby dítěti helma nějaký čas vydržela a aby se pod helmu vešla za chladnějšího počasí čepice, kukla, multifunkční šátek (přidají většinou na obvodu o cca 0,3 - 1,5 cm navíc). 
Pokud máte v závěsu mladšího sourozence, který helmu zdědí, tak vám na tom nemusí tolik záležet, hlavně, že padne momentálně dobře. Dítě jí např. 1 rok odnosí a pak předá dál, to je také možnost, pak vám bude stačit rezerva 1 - 2 cm.

V tabulce si najděte obvod hlavy dítěte (měřeno bez čepice), který jste pečlivě naměřili (nejlépe s přesností na mm, když nám do mailu píšete, že dítě má obvod hlavy "asi tak nějak 50 cm", tak je to pro efektivní výběr nedostačující).

Jeďte pak po řádcích dolů a vidíte, kde se protínáte s barevnými pruhy (rozmezí helmy) a jaké máte možnosti na výběr. U těchto helem se pak podívejte, kolik máte rezervu (kam až barevný řádek dosahuje) a zda vám to takto vyhovuje. Pak už si stačí vybrat z mnoha designů (komplexní přehled helem na eshopu neobycejne.cz).

TABULKA - porovnání helem. Výrobci jsou barevně odlišení: helmy Abus uvex helmy Ked helmy

!!!! doprodej modelů 2016 (nejsou už v tabulce):
Abus MountX M
(53 - 55 cm), Uvex Hero (48 - 52 cm), Uvex Quatro Junior (50- 54 cm)

porovnání helem

Ceny mohou být jiné, aktuální ceny jsou vždy u zboží v e-shopu. Některé designy jsou v akcích.

V tabulce jsou rozměry helem, tak jak nám to přijde z naší zkušenosti s výrobky. Rozměry, jak jsou psané na krabicích od výrobce, naleznete vždy u popisu konkrétní helmy.

Příklad 1:
-- Dítě má obvod hlavy 48,5 cm, s tenkou čepicí pak 49,5 cm. Z tabulky je vidět, že by se mohla hodit helma např. Abus Youn I. S. Také by ještě byla helma Abus Anuky S - ale je tam již malá rezerva, dítě by z ní rychle vyrostlo, tak to už nám nepřijde jako nejlepší volba. Pokud je dítěti 1-2 roky, tak můžete začít uvažovat o Abus Smiley M, je sice od 49, ale pokud byste kupovali na jaře či na podzim, kdy by dítě určitě nosilo tenkou čepičku, tak by to byla vhodná volba (helma je méně hluboká, takže je vhodná pro menší děti, aby jim nepadala do očí). Podobně pokud jaro/podzim, takže pod helmou bude tenká čepice, tak můžete 0,5 cm tolerovat a vzít Ked Meggy S/M.
Příklad 2:
-- Dítě má obvod hlavy 50 cm. Dle tabulky by se mohla hodit helma Uvex Finale Junior nebo by dobře padla Ked Meggy S/M a s dostatečnou rezervou 3 cm i helma Abus Youn I. S. Pro děti ve věku 1-2 roky je pak dobrou volbou Abus Smiley M.

Přeji vám efektivní výběr, pokud byste potřebovali poradit, ozvěte se nám, viz Kontakt, rádi se Vám budeme věnovat.

-- E. Slejšková, e-shop Neobyčejně --


Doporučujeme články:


Jak vybrat dětskou helmu Rozdíly mezi Abus Smiley-Anuky- Youn I., Přehled helem na eshopu Neobycejne.cz


Pozn.: Článek je vyjádřením osobního názoru autorky. Autorka tímto článkem v žádném případě nepřebírá odpovědnost za výběr dětské helmy pro vaše dítě, veškeré informace je potřeba si ověřit u výrobců a dbát jejich pokynů pro bezpečnost. Články, tabulky a případné fotografie jsou autorským vlastnictvím E. Slejškové a není dovoleno je kopírovat ani využívat bez výslovného souhlasu autorky.