Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Dětské helmy, přilby
  3. Jak vybrat správnou velikost

Dětské helmy, přilby / Jak vybrat správnou velikost


1. Co si připravit

Nejlépe krejčovský metr. Nemáte-li, pomozte si proužkem papíru či provázkem (oboje v délce aspoň 60 cm) a pravítkem, kterým pak přeměříte výsledek.

krejčovský metra nebo provázek, papírový proužek a pravítko

Předem chceme říci, že pokud by se vám přece jenom stalo, že velikost netrefíte, bez problémů můžete helmu po jednom vyzkoušení (s orig. visačkami a krabicí) vrátit či vyměnit. Konkrétní podmínky jsou zde. Ročně prodáme hodně dětských helem a vyměňujeme jich zákazníkům jen malinko, takže věříme, že to také zvládnete na jedničku :-)

2. Změření obvodu hlavy

Změřte obvod hlavy dítěte. Přesně na mm nebo aspon půlcentimetr. Přes čelo, horizontálně (viz foto 1), vlasy klidně přitlačte, nesmí to být na volno. Neměřte šikmo jako na fotu 2, to se dostanete k jiným číslům a helma nebude pasovat! 

Může se vám hodit změřit i obvod hlavy v tenčí čepici, abyste měli představu, jakou potřebujete mít rezervu pro jaro a podzim, kdy děti pod helmu čepici nosí. Určitě neměřte s tlustou zimní čepici, ale tenkou bavlněnou - takto vypadají naše oblíbené čepice, udělané specielně pod helmy, aby nefoukalo do uší. Obvod je většinou o cca 5 - 10 mm větší.

Jak správně změřit obvod hlavyJak NEMĚŘIT obvod hlavy Měření v tenké čepici pod helmu

3. Výběr helmy podle tabulky

V tabulce si najděte obvod hlavy dítěte (měřeno bez čepice), který jste pečlivě naměřili (nejlépe s přesností na mm, když nám do mailu píšete, že dítě má obvod hlavy "asi tak nějak 50 cm", tak je to pro efektivní výběr nedostačující).

Jeďte pak po řádcích dolů a vidíte, kde se protínáte s barevnými pruhy (rozmezí helmy) a jaké máte možnosti na výběr. U těchto helem se pak podívejte, kolik máte rezervu (kam až barevný řádek dosahuje) a zda vám to takto vyhovuje. Pak už si stačí vybrat z mnoha designů.

Dětskou helmu, přilbu vybírejte tak, aby v ní byla pro dítě rezerva pokud možno cca 2 cm, případně více (např. má obvod 50 cm, ať helmá má horní rozměr aspoň 52 cm). Když se trefíte na začátek rozměru určité helmy a bude tam rezerva i 3 - 4 cm, je to efektivní, aby dítěti helma vydržela co nejdéle a aby se pod helmu vešla za chladnějšího počasí tenká čepice.
Pokud máte v závěsu mladšího sourozence, který helmu zdědí, tak vám na tom nemusí tolik záležet, hlavně, že padne momentálně dobře. Dítě jí např. 1 rok odnosí a pak předá dál, to je také možnost, pak vám bude stačit rezerva 1 - 2 cm.

Helmy s dobře vybranou rezervou vydrží cca 1,5 - 3 roky. Když jsou děti malé, tak jim hlavy ještě hodně rostou, dle mojí zkušenosti, teprve cca po 9. roce věku se to více ustálí a helmy tak často už měnit nemusíte.
 

Proklikněte pak zde dle výběru helmy:   VŠECHNY HELMY    ABUS    AUTHOR    WOOM    KED

Většinu helem zasíláme ZDARMA!

 

Porovnání dětských helem - Neobyčejně.cz


Pozn.: V tabulce jsou rozměry helem, tak jak nám to přijde z naší zkušenosti s výrobky. Rozměry, jak jsou psané na krabicích od výrobce, naleznete vždy u popisu konkrétní helmy.

Příklad 1:
-- Dítě má obvod hlavy 48,5 cm, s tenkou čepicí pak 49,5 cm. Z tabulky je vidět, že by se mohla hodit helma např. Abus Youn I. S. nebo Author Flash M, Author Mirage nebo Woom S. Také by ještě byla možnost helma Abus Anuky S, když máte v závěsu dalšího sourozence. Pokud je dítěti 1-2 roky, tak můžete začít uvažovat o Abus Smiley M, je sice od 49, ale pokud byste kupovali na jaře či na podzim, kdy by dítě určitě nosilo tenkou čepičku, tak by to byla vhodná volba (helma je méně hluboká, takže je vhodná pro menší děti 1- 2 roky, aby jim nepadala do očí). Podobně pokud nákup jaro/podzim, kdž pod helmou bude tenká čepice, tak můžete 0,5 cm tolerovat a vzít Ked Meggy S/M.
Příklad 2:
-- Dítě má obvod hlavy 50 cm. Dle tabulky dobře padne Ked Meggy S/M a s dostatečnou rezervou 3 cm i helma Abus Youn I. S, či Woom S. Pro děti ve věku 1-2 roky je pak dobrou volbou Abus Smiley M.

Testujeme za vás, nakupte helmu u nás.  
 
Pokud byste potřebovali poradit, ozvěte se nám, viz Kontakt, rádi se Vám budeme věnovat.

-- E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně --

 


Pozn.:Článek je vyjádřením osobního názoru autorky. Autorka tímto článkem v žádném případě nepřebírá odpovědnost za výběr dětské helmy pro vaše dítě, veškeré informace si v případě potřeby můžete ověřit u výrobců a dbejte jejich pokynů pro bezpečnost. Články, tabulky a případné fotografie jsou autorským vlastnictvím E. Šenkyříkové a není dovoleno je kopírovat ani využívat bez výslovného souhlasu autorky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz