Dětská helma Abus Anuky 2.0 - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Dětská helma / přilba na kolo a odrážedlo - Abus Anuky 2.0 a Abus Anuky Ace 2.0

Kvalitní německá helma vyrobená IN MOLD technologií. Samozřejmostí jsou reflexní prvky a možnost přesně seřídit pásky pod bradou.

Video, jak vypadala Abus Anuky (model do roku 2021)


Video
 modelu Abus Anuky 2.0 (od roku 2021)

Vhodné (vel S): Pro děti s obvodem hlavy od 46 - 50 cm.
(Na krabici je od výrobce napsáno, že helma je pro obvod hlavy 46- 52 cm. Dle naší zkušenosti s tím, jak si děti helmy zkouší, bychom doporučili rozměr 46 - 50 cm).
Vhodné (Vel. M):
Pro děti s obvodem hlav
y od 51 - 55 cm.
(Na krabici je od výrobce napsáno, že helma je pro obvod hlavy 52 - 57 cm. Dle naší zkušenosti s tím, jak si děti helmy zkouší, bychom doporučili rozměr 51 - 55 cm).
Váha: 220 g
Technologie výroby: in mold technologií, tedy to nejlepší co může být.
Varianty: více barev

Dětská helma Abus Anuky a Abus Anuky 2.0 Ace - recenze, test, zkušenosti

Helma je dobře odvětraná (má 9 větracích otvorů), samozřejmostí jsou síťky v předních otvorech.
S dětmi jsme vyzkoušeli dlouhodobě více typů dětských helem od Abus (Abus Rookie, Abus Chilly, Abus Raxtor, Abus MountX aj.). Vždy jsme byli velmi spokojení, protože helmy velmi dobře padnou a mají kvalitní komponenty. Každý rok Abus mění kolekce
, stále něco inovují. 

Je potřeba dobře zvolit velikost, aby dětem helma dobře padla.
Velikost jsme ověřili v praxi takto:
vel. S je pro děti s obvodem hlavy 46-50 cm a
vel. M pro obvod hlavy 51-55 cm.

1) Rozdíl mezi helmou Abus Anuky (model do roku 2021) a Abus Anuky 2.0 (od roku 2021) je pouze v designu. Kvalita, rozměry, hloubka, to vše je stejné. 

2) Rozdíl mezi helmou Abus Anuky 2.0 a Abus Anuky 2.0 Ace, je ten, že druhý model má vzhled lesk/mat a má jiné zapínání, viz nahoře ve druhém videu.

 

Helmy Abus Anuky dětem velmi dobře padnou, chrání i týl (je to stejné u Abus Anuky i Anuky 2.0 i Anuky 2.0 Ace). V utahovacím kolečku je blikačka.

Helma Abus - eshop NeobycejneHelma Abus Youn I. - eshop Neobycejne

 

 Z našich zkušeností je hodně důležité, jak přesně se dají seřídit pásky pod bradou. Hodně helem jiných značek, zvlášť ty levné, mají napevno oddělenou levou a pravou část pásků a nejsou skrz helmu propojené a posuvné, takže pak je těžké jednu stranu seřídit, když vám tam pásek přebývá. 
U Abus je to vymyšleno dobře, co vám přebyde na jedné straně, "pošlete" na druhou, kde je volný konec. Stačí jen jemně vyndat pojistku vzadu na helmě (našim zákazníkům poradíme, jak na to, v naší telefonické Poradně).
Helma má reflexní prvky i blikačku.  Zapínání je na klasický trojzubec.
Helma Abus Anuky 2.0 je dobře odvětraná (má 9 větracích otvorů), samozřejmostí jsou síťky v předních otvorech.

 dětská helma Abus Anuky 2.0- neobycejne.czdětská helma Abus Anuky 2.0- neobycejne.czdětská helma Abus Anuky 2.0- neobycejne.cz

 

Dětské přilby Abus Anuky mají pěkné dětské designy pro kluky i holky.

Na kolech či odrážedlech jezdí děti po velkou část roku, doporučujeme naši čepici pod cyklistickou helmu, která neprofoukne a chrání i uši. 

 

Dětské helmy Abus prodáváme již mnoho let, používáme je i pro sebe a nedáme na ně dopustit,
velmi rádi je doporučujeme.

-- E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně.cz --