Dětska helma Abus Smiley 2.1 - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Dětská helma / přilba Abus Smiley 2.1

Kvalitní německá helma vyrobená IN MOLD technologií. Pro úplně nejmenší děti ve věku 1-2 roky. Skvělá dětská helma do cyklosedaček a cyklovozíků. Přečtete se naší recenzi. Samozřejmostí jsou reflexní prvky a možnost přesně seřídit pásky pod bradou (díky záslepce, skrz kterou se posouvají pásky skrz celou helmu).  

 

 

 Vhodné (vel. S):
Pro děti s obvodem hlavy od 44,5 do 48 cm. Na krabici je od výrobce napsáno, že helma je pro obvod hlavy 45 - 50 cm. Dle naší zkušenosti s tím, jak si děti helmy zkouší, bychom doporučili rozměr 44,5 - 48 cm.

Vhodné (vel. M): Pro děti s obvodem hlavy od 51 - 55 cm.
(Na krabici je od výrobce napsáno, že helma je pro obvod hlavy 52 - 57 cm. Dle naší zkušenosti s tím, jak si děti helmy zkouší, bychom doporučili rozměr 51 - 55 cm).
Doporučujeme vybírat pro děti, které v době koupě jsou ve věku 1 - 2 roky. Helmy Smiley jsou na rozdíl od jiných typů Abus užší přes spánky a trochu méně hlubší, díky tomu nepadají takto malým dětem do očí. Pro starší děti doporučujeme ostatní typy Abus. 

Váha: 225 g
Technologie výroby: in mold technologií, tedy to nejlepší co může být.
Varianty: více barev.


Recenze dětské helmy Abus Smiley 2.0 a 2.1

S dětmi jsme vyzkoušeli dlouhodobě více typů dětských helem od Abus (Abus Rookie, Abus Chilly, Abus Raxtor, Abus MountX, Youn atd.). Vždy jsme byli velmi spokojení, protože helmy velmi dobře padnou a mají kvalitní komponenty. Každý rok Abus mění kolekce, stále něco inovují. Přehledně rozdíly helem najdete zde.

Je potřeba dobře zvolit velikost, aby dětem helma dobře padla. Velikost jsme ověřili v praxi, vel. S je pro děti s obvodem hlavy 44,5-48 cm. Helmu doporučujeme pouze pro malé děti ve věku 1 - 2 roky u větších dětí by jí měly jen na vršku hlavy, helmy jsou schválně méně hluboké, aby malým dětem kolem 1 rok nepadaly do očí).
Je to skvělá dětská helma i do cyklosedaček a cyklovozíků. Pokud má právě teď vaše dítě obvod hlavy 47 - 48 cm, doporučujeme již zvolit jiný typ helmy Abus (Anuky S, Youn S), v této helmě by už neměly dost rezervy a nevydržela by jim dlouho.

blikačka na helmě Abus Smiley 2.1


Dětské helmy Abus Smiley se vyrábí v typu 2.0 a 2.1.

Liší se pouze tím, že typ Abus Smiley 2.1 má navíc blikačku. 

 Helma Abus Youn I. - eshop Neobycejnedětská Helma Abus smiley - eshop Neobycejne

Z našich zkušeností je hodně důležité, jak přesně se dají seřídit pásky pod bradou. Hodně helem jiných značek, zvlášť ty levné, mají napevno oddělenou levou a pravou část pásků a nejsou skrz helmu propojené a posuvné, takže pak je těžké jednu stranu seřídit, když vám tam pásek přebývá. 
U Abus je to vymyšleno dobře, co vám přebyde na jedné straně, "pošlete" na druhou, kde je volný konec. Stačí jen jemně vyndat pojistku vzadu na helmě. Helma má reflexní prvky. Zapínání je na klasický trojzubec.

dětská helma Abus smiley - záslepkareflexní prvky - dětská helma Abus Smileyzapínání u helem Abus smiley

Dětské přilby Abus Smiley mají krásné dětské designy pro kluky i holky. Helma je dobře odvětraná, samozřejmostí jsou síťky v předních otvorech.

dětská helma Abus SmileyHelma Abus Smiley - dostatek větracích otvorů

 

Časté dotazy
-- jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy Abus Smiley - Anuky - Youn I. - Hubble? Je nějaká z nich kvalitnější?
Kvalitní jsou stejně, liší se buď rozmezím obvodu nebo dalšími detaily (počet otvorů, zapínání pod bradou apod).

Dětské helmy Abus prodáváme již 15 let a nedáme na ně dopustit, velmi rádi je doporučujeme.

-- E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně --