Dětská helma Abus Youn I. 2.0 - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Dětská helma / přilba Abus Youn - I. 2.0

Kvalitní německá helma vyrobená IN MOLD technologií, tedy to nejlepší co můžete pro dítě mít. Přečtete se naší recenzi. V základní sadě je velká blikačka. Samozřejmostí jsou reflexní prvky a možnost přesně seřídit pásky pod bradou. Helmy jsou dobře hluboké a kryjí zátylek.

Rozdíl mezi dětskou helmou Abus Youn. I. (ve videu, do roku 2021) a Abus Youn I. 2.0 (od roku 2021) je pouze v designu helmy. Kvalita, bezpečnost, komponenty, rozměry, hloubka helmy - to vše je stále stejné. 
 

 Vhodné (vel. S): 
Pro děti s obvodem hlavy od 48 do 52 cm.
(Na krabici od výroce je napsáno 48-54, dle toho, jak helmy zkoušíme s dětmi v praxi, doporučujeme rozměr 48-52 cm).

Vhodné (Vel. M): Pro děti s obvodem hlavy od 52 do 56 cm.
(Na krabici od výroce je napsáno 52-57, dle toho, jak helmy zkoušíme s dětmi v praxi, doporučujeme rozměr 52-56 cm).
Váha: 220 g

Technologie výroby: in mold technologií, tedy to nejlepší co může být.
Varianty:
 více barev.

Dětská helma Abus Youn. I. a Youn I. 2.0 - recenze, test, zkušenosti


S dětmi jsme vyzkoušeli dlouhodobě více typů dětských helem od Abus (Abus Rookie, Abus Chilly, Abus Raxtor, Abus MountX aj.). Vždy jsme byli velmi spokojení, protože helmy velmi dobře padnou a mají kvalitní komponenty.

Každý rok Abus mění kolekce, stále něco inovují. 

Mezi skvělé dětské helmy na kolo patří i Abus Youn I., od roku 2021 v inovovaném designu Abus Youn I. 2.0.Je potřeba dobře zvolit velikost, aby dětem helma nepadala do očí a dobře na hlavě držela. Velikost jsme ověřili v praxi, vel. S je pro děti s obvodem hlavy 48-52 cm a vel. M pro obvod hlavy 52-56 cm.
dětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0

Helmy Abus Youn I. 2.0 dobře chrání zátylek. Jsou hodně hluboké, díky tomu dětem o něco déle vydrží, než z nich vyrostou. Na obrázku vidíte i velkou blikačku, která je integrována v helmě a díky které bude vaše dítě výborně viděno. Vzadu jsou též reflexní prvky.

dětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.czdětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.cz


Dětská helma Abus Youn I. 2.0 má i velký počet větracích otvorů (17), dětem se nebude potit hlava. V přední části mají otvory síťku proti hmytu. Zapínání je na klasický trojzubec.
Z našich zkušeností je hodně důležité, jak přesně se dají seřídit pásky pod bradou. Hodně helem jiných značek, zvlášť ty levné, mají napevno oddělenou levou a pravou část pásků a nejsou skrz helmu propojené a posuvné, takže pak je těžké jednu stranu seřídit, když vám tam pásek přebývá.
U Abus je to vymyšleno dobře, co vám přebyde na jedné straně, "pošlete" na druhou, kde je volný konec. Stačí jen jemně vyndat pojistku vzadu na helmě. Výstelky v helmě se dají vyndat a ručně vyprat.

dětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.czdětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.czdětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.czdětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.cz


Dětské helmy na kolo Abus se vyrábí v mnoha barevných variantách, určitě si vyberete.

dětská helma na kolo Abus Youn I. 2.0 - neobycejne.cz


Na kolech či odrážedlech jezdí děti po velkou část roku, doporučujeme naši čepici pod cyklistickou helmu, která neprofoukne a chrání i uši


Dětské helmy Abus prodáváme již mnoho let, používáme je i pro sebe a nedáme na ně dopustit,
velmi rádi je doporučujeme.

-- E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně --