Dětská helma Woom - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Dětská helma Woom 

Kvalitní helma od rakouské firmy Woom. Ke svým kolům vyvinuli i vlastní přilbu Woom - aby chránila celou hlavu a zároveň byla dobře odvětraná. Má i magnetickou přezku pro snadné zapínání bez skřípnutí. Jednoduché designy sladěné s edicí dětských kol Woom.
Dětská helma Woom je atestována nejen pro dětské kolo, ale i jako dětská přilba na skateboard a inline brusle. 

Dětská helma Woom XS, S, M - zkušenosti, rezenze, test

Značka Woom vyrábí ultralehká dětská kola i svoje doplňky, nyní je možnost dokoupit i helmu sladěnou s kolem.

Míry nejnovějších modelů (od roku 2021):

dětská helma Woom XS - pro obvod hlavy 46 - 50 cm
dětská helma Woom S - pro obvod hlavy 50 - 53 cm
dětská helma Woom M - pro obvod hlavy 53 - 56 cm

Váha: cca 295 g
Technologie výroby: in-mold technologie
Varianty: více barev

Helma má vzadu trochu jiný tvar, než jste běžně zvyklí, cílem výrobce bylo, aby helma chránila i celý zátylek.

helma Woomhelma Woom chrání celý zátylek


Kromě stahovacího kolečka vzadu je možné také vyměnit výstelky (tloušťka 3 a 6 mm) a tím regulovat velikost helmy (nemusí být u všech velikostí).

helma woom + výstelky na výměnu   helma Woom zevnitř   vyměnitelné výstelky


Helma má 24 větracích otvorů, aby se dětem nepotila hlava. Dobrou vychytávkou, kterou nemají dětské helmy často je (u je magnetická spona, která se snadno zapíná. Stači k sobě přiložit, magnet obě části spony přitáhne a je to. Děti se ale rozepínání budou muset nacvičit, spona lze rozepnout jen v jednom směru. Pod bradou je zároveň dostatečná molitanová ochrana, takže helma nebude děti tlačit.

magnetická spona u helmy Woom     ochrana pod bradou u helmy Woom


Co se mi zdá jako zajímavá vychytávka, kterou jsem jinde neviděla, že nemusíte dětem štelovat pásky kolem uší. Jsou udělané napevno, tvar kolem ucha tvoří textilní lanko. Na něm je napevno zašité očko s páskem, který vede pod bradu. Dále je jinakudělaný štítek proti slunci. U většiny helem ho tvoří tenký plast, zde je silnější, vypadá na bázi materiálu něco jako "plast-guma", je trochu pružný, takže se nemusíte bát, že ho dítě zlomí či ztratí. 

pásky napevno kolem uší u helmy Woom       pružný štítek proti slunci u helmy Woom


Plastové pásky na stažení vevnitř nejsou po celém obvodu, ale na druhou stranu, to jsem viděla jen u Abus helem, běžně to nebývá. Asi jen malou výtku bych měla, že bych v ceně helmy očekávala aspoň malou blikačku v utahovacím kolečku. Jinak je helma vyladěná včetně detailu, který vám, stejně jako mně, může vykouzlit úsměv na tváři:-)


výstelka pro úsměv na tváři - helma Woom 

    
Jako doplněk doporučujeme naše čepice pod cyklistickou helmu, které chrání i uši!

čepice pod dětskou helmu

Helmy Woom vám rádi doporučujeme.                 -- E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně --