Dětské odrážedlo Cruzee - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Odrážedlo Cruzee

ULTRALEHKÉ odrážedlo, nejlehčí na světě, které vyniká svojí váhou - jen 2 kg!  Sedlo od 30 cm, vhodné pro děti od 85 cm. Podívejte se na naše video a recenzi!

!!Pozn. k barvě: odstín barvy se může lišit od hlavního fota i videa. Na krabice je vždy označená základní barva (např. růžová nebo zelená), ale záleží na dodávce od výrobce - růžová je někdy světlá a jindy tmavě růžová, zelená je někdy svěží zelená, jindy lahvová zelená atd. Není v našich možnostech to rozlišit, je potřeba, abyste s tím počítali, děkujeme za pochopení.

 

 

Rozdíly mezi modely -  u Cruzee existuje varianta s černými koly a s bílými koly (pokud není některá varianta dostupná, není bohužel v našich možnostech ji zajistit, na shopu najdete vždy aktuální výběr ke koupi). Ve videu je varianta s černými koly, varianta s bílými koly je stejná, je se liší barevnost kol.


odrážedlo Cruzee bílá kolaodrážedlo Cruzee černá kola


Podrobné informace:

Vhodné: pro děti od 85. Od cca 21 měsíců do 4,5 let. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 30 cm (aby dosáhly na nejnižší polohu sedátka, podrobně viz článek Odrážedlo - srovnávací tabulka).
Přednosti:
1. nejlehčí odrážedlo na trhu - jen 2 kg (dítě ho i samo unese, je prostě "jako pírko"), 2. sedlo od  30 cm, vhodné pro děti od 85 cm, 3. má na výměnu 2 sedlové tyče, 4. krásné metalízové barvy
Materiál: slitina hliníku, nosnost 34 kg.
Sedlo: vysouvací 30 - 40 - 49 cm (v balení je na výměnu i delší sedlová tyč, odrážedlo tak vydrží dítěti déle). Sedlo je měkké, regulujete rychloupínákem.
Brzda: není (ani se nedá kombinovat brzda od Strider bike)  
Pneumatiky: nenafukovací - bezúdržbová, 12´, průrazuvzdorné EVA polymerové pneumatiky s kvalitními ložisky. Nejedná se o tvrdý plast, jsou tichá, do každého terénu, viz naše video a recenze. 
Váha, délka: 2 kg (nejlehčí na trhu, o jakém víme); 86 cm 
Řídítka: vysouvací 48-57 cm. Výšku řídítek regulujete jednoduše rychloupínákem.
Další info: varianta červená, jak je metalízová, tak nám přijde, že někdy háže odlesky do červeno-tmavěrůžové, tak na to chceme raději upozornit, vidět je to například na posledním detailním fotu.
Upozornění: v každé zemi je jiná legislativa, v jedné zemi je odrážedlo Cruzee doporučováno od 1,5 roku, v jiné (to stejné odrážedlo) je legislativně doporučováno od 3 let. Na krabici Cruzee naleznete info, že odrážedlo je od 3 let a od výšky 60 cm do 120 cm. Náš soukromý názor je, že odrážedlo je pro děti od 1,5 roku či 20 měs. (stejně jako Strider bike), ale naopak až od výšky 85 cm a do cca 105 cm (pak už jsou děti velké a jezdí na kole).
Sestavení: Odrážedlo je v krabici rozložené, velmi jednoduše složíte podle obrázkového návodu, nářadí není žádné potřeba. 
Doplňky: Doporučujeme skvělou vychytávku Nosící pásek, ulehčí rodičům práci při přenosu odrážedla a ochranné návleky na boty. Nezapomeňte dítěti pořídit přilbu! 

Odrážedlo Cruzee - recenze, test, zkušenosti

nejlehčí odrážedlo CruzeeJak se trh s odrážedly za poslední roky nasytil, málokdo přijde s odrážedlem, které je naprosto jiné než ostatní. Spíše se opakují stejné či podobné konstrukce od různých dodavatelů, vylepšené o designy, váhu apod. A to je případ i Cruzee. Na první pohled je konstrukce podobná odrážedlu Strider bike, proto jsme se rozhodli v recenzi zaměřit i na porovnání těchto 2 dorážedel.

Co je na odrážedlu Cruzee revoluční, je jeho váha - jen 2 kg! Převážili jsme ho a je  "jako pírko", takže fotografie dětí, které odrážedlo drží nad hlavou jsou opravdu z praxe:-). Nosnost je 34 kg, takže zcela dostačující. K tomu výrobce zvolil krásné metalízové barvy a vzniklo další oblíbené odrážedlo na trhu, které jsme zařadili do našeho Top výběru.

 

Odrážedlo Cruzee má pohodlné sedlo, rychloupínáky na sedle i řídítkách - jednoduše kdekoliv na cestách posunete bez nářadí. Když dítě povyroste, vyměníte sedlovku pod sedlem a díky tomu odrážedlo vydrží do cca až 4,5 roku.

sedlo odrážedlo Cruzeerychloupínák pod sedlem odrážedlo Cruzeevyměnitelná sedlovka pod sedlem

 

Pneumatiky, na to máte časté dotazy - jsou nenafukovací, nepíchnete je. Jedná se o kompaktní zapouzdřenou pěnovou hmotu, není to žádný tvrdý plast! I trochu pruží, podívejte se na naše video nahoře, prstem pneumatiku bez problémů trochu zmáčknete.
Kolečka jsou tichá. Můžete mít podobnou zkušenost s dětským kočárkem, tam také nejsou vždy nafukovací pneu. S odrážedlem ale bez problémů můžete do každého běžného terénu. Odrážedlo Cruzee bez problémů podědí několik dětí po sobě.

pneumatika odrážedlo Cruzeeodrážedlo Cruzee bílá kolapneumatika pružnost odrážedlo Cruzee

 

Cruzee mají krásné metalízové barvy, určitě si u nás vyberete z více variant.

odrážedlo Cruzee metalízové barvyodrážedlo Cruzee metalízové barvy

 

Zde je přehledné porovnání odrážedla Cruzee a Strider bike.

Konstrukce, kvalita, rozsah sedla či řídítek - to je v podstatě stejné (sedlo nejníže: Cruzee bílá kola 30 cm, Cruzee černá kola 29 cm, Strider bike 29 cm). Zásadní rozdíly jsou v tabulce. Rodiče řeší v podstatě jen řádky 1-3, případně 4.

  Cruzee Strider bike
váha 2 kg 3 kg
barvy metalízové klasické
cena  dražší než Strider  
original doplňky žádné nožní brzda, stupačky na zadní vidlici
pneu průměr/ šíře 28,6 / 4,4 cm 28 / 3,9 cm
polstrování řídítek ne ano
řídítka průměr klasické 22 mm 19 mm

 

 

 

 

 

odrážedlo Cruzee a Strider

Nutno říci, že už váha Strideru (3 kg) je revoluční. A 2 kg u Cruzee to už je prostě jak pírko:-). Dle našeho názoru jsou obě odrážedla stejně kvalitní, spíše záleží, které se vám více líbí a jestli si chcete připlatit za to, že Cruzee je ultralehké a má krásné metalízové barvy. To, že u Strider biku je možnost přikoupit nožní brzdu, či vyměnit naf. pneu, dle našich zkušeností za roky prodeje, využívá poměrně málo zákazníků.
Zde vidíte ještě fotografie sedel a pneumatik, je to velmi podobné.

 

 

sedla u odrážedla Strider bike a Cruzeepneumatiky u Strider bike a Cruzee


Odrážedla Cruzee si již našla na českém trhu své fanoušky a moc rádi vám ho doporučujeme.

-- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika