Dětské odrážedlo Puky LR1 Br - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Odrážedlo Puky LR1 Br

Super odrážedlo pro děti od cca 21/4 či 2,5 roku (od 92 cm). Přečtěte si naší recenzi - TEST odrážedla, kde najdete naše zkušenosti z praxe (viz dole). Bytelné odrážedlo, s plnou výbavou - nafukovací pneumatiky, brzda, stupátko na odkládání nohou. 
Výrobce Puky, německá firma s dlouholetou tradicí, se specializuje na cyklo-zboží pro děti. Na produkty Puky jsou minimální reklamace, je to náš Top produkt již 15 let.
 


 Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 26 měsíců či 2,5 let, musí mít výšku nejméně 92 cm. Vydrží cca do cca 4,5 či 5 let.  Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 34,5 cm (aby dosáhly na nejnižší polohu sedátka, podrobně viz článek Odrážedlo - srovnávací tabulka).
Přednosti: 
Originální design - vyklenutý rám, dětem se dobře nastupuje a hlavně má stupátko na nohy - děti na něj velmi rády odkládají nohy při jízdě a jízda je baví. Bubnová bezúdržbová brzda a stojánek - děti nehází odrážedlo na zem. 
Materiál: kov (rám), nosnost 25 kg.
Sedlo: vysouvací 34,5 - 44 cm. Měkké, pohodlné. 
Brzda: kvalitní bubnorá, bezúdržbová. Páčka na řídítkách je uzpůsoběná pro dětskou ručku. 
Penumatiky: nafukovací, autoventilek
Váha, délka: 5,2 kg; 86 cm
Řídítka: Vysouvací 48 - 56 cm. Na koncích bezpečnostní gripy. Hlavové složení - kuličkové hlavové složení, které zvyšuje životnost odrážedla (řídítka se ani po více letech neviklají). Řídítka nemají omezení pohybu, podrobně v našem článku Jak vybrat odrážedlo.  
Varianty: více barev.
Sestavení: Jednoduše složíte dle obrázkového návodu, přidělají se pouze řídítka. Nářadí (imbusový klíč) není přiloženo.
Doplňky: Rádi vám nabídneme další doplňky, které ladí s odrážedly, ať už jsou to helmy, zvonky, košíky či tašky na řídítka. Doporučujeme skvělou vychytávku Nosící pásek, ulehčí rodičům práci při přenosu odrážedla. 


Dětské odrážedlo Puky LR1 Br - zkušenosti, recenze, test

Vyzkoušeli jsme s našimi dětmi všechna odrážedla Puky - nejmenší model Puky LRM, střední model Puky LR1Br a největší odrážedlo Puky LR XL.

odrážedlo Puky LR1 Brodržádlo Puky LRM a Puky LR1Brodrážedlo Puky LR1Br


Odrážedlo Puky LR1Br využíjí děti od 2 a 1/4 roku, musí mít nejméně 92 cm.  Rozměr od rozkroku k zemi potřebují mít alespoň 34 cm, měřeno v botách, viz náš článek Odrážedla - porovnání.
U nás doma jsme měli více značek odrážedel, protože jsme je testovali a naše děti měly právě odrážedla Puky velmi oblíbená. Díky originálně vykrojenému rámu si totiž při jízdě mohly na stupátko odkládat nohy, což je moc bavilo (fotografie na odrážedlech Puky LRM, Puky LR1Br a Puky XL).

odrážedlo Puky LRM Puky LR1Brstupátko na Puky XL


Odrážed
lo je kvalitní, bytelné, s plnou výbavou - naf. pneu, stojánek, stupátko, měkké pohodlné sedlo, bezúdržbová bubnová brzda a páčka uzpůsobená pro dětské ručky, polstrování na řídítkách. Firma Puky vyrábí kvalitní výrobky a tím, že je odrážedlo z kovu a má kuličkové hlavové složení, tak na něm není v podstatě co rozbít.

Díky plné výbavě má spíše průměrnou váhu, ale z naší zkušeností, pro děti, které ho po 2. roce věku využíjí, už není tato váha žádný problém, ta je klíčovější u menších dětí. Na odrážedle Puky LR1Br odjezdí bez problémů několik dětí, kromě škrábánců je plně funkční a prodáte ho ještě pak jako bazarové.

  

 nafukovací pneustojánek u Puky LR1Brměkké sedlo u Puky LR1Br

bubnová brzda u Puky Lr1Brbrzdová páčka pro děti a polstrování na řídítkách - Puky LR1Brkuličkové hlavové složení odrážedlo Puky LR1Br


Odrážedlo Puky má 3 velikosti, často se na to ptáte. Zde na fotkách vidíte, jak se velikostně liší. 
Odrážedlo Puky LRM je pro děti od 1,5 roku, od 85 cm.
Odrážedlo Puky LR1Br je pro děti od 21/4 roku nebo 2,5 roku, od 92 cm.
Odrážedlo Puky LR XL je pro větší děti od cca 3 let, od 95 cm.
Větší modely již mají nafukovací pneu a brzdu. Všechny mají stupátko pro odkládání nohou za jízdy.

Porovnání odrážedel Puky LRM, Puky LR1Br, Puky XL.Porovnání odrážedel Puky LRM, Puky LR1Br, Puky XL.

 

ČASTÉ DOTAZY, které na odrážedlo Puky LR1Br máte:
-- Není odrážedlo moc těžké? Děti po 2 roce (21/4 či 2,5 roku, od 92 cm) s tím nemají problém. Kolem 3 let jsou schopní jít na kolo a zvládnout např. 8 kg kolo, takže odrážedlo, které má 5 kg a hladce jezdí, pro ně není žádný problém, máme to odzkoušeno s vlastními dětmi, jak vidíte na fotografiích v recenzi, navíc to stupátko a odkládání nohou je hodně bavilo.

-- Nemusí mít děti kvůli stupátku nožičky více od sebe? 
Ne, stupátko je široké jen 10 cm, děti stejně nemají při jízdě nebo zastavení nohy blíže u sebe, aby měly dobrou rovnováhu. 

Jako rodiče vám z vlastní zkušenosti odrážedlo Puky LR1Br i ostatní odrážedla Puky doporučujeme. Máme s nimi vynikající zkušenosti a proto jsou v našem Top výběru.


-- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika