Dětské odrážedlo Puky LRM - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Odrážedlo / odstrkovadlo Puky LRM 

Super odrážedlo pro malé děti od 1,5 roku - kvalitní, lehké (jen 3,4 kg), dětem se výborně ovládá. Přečtěte si naší recenzi - TEST odrážedla, kde najdete naše zkušenosti z praxe (viz dole).
Výrobce Puky, německá firma s dlouholetou tradicí, se specializuje na cyklo-zboží pro děti. Na produkty Puky jsou minimální reklamace, je to náš Top produkt již 15 let.Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 1,5 roku či 20 měsíců, musí mít výšku nejméně 85 cm. Vydrží cca do 3 - 3,5 let.  Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 29 cm (aby dosáhly na nejnižší polohu sedátka, podrobně viz článek Odrážedlo - srovnávací tabulka).
Přednosti: 
Odrážedlo se dětem skvěle ovládá. Je to zmenšené odrážedlo s kolečky vel. 10", pro malé děti je ideální, sami si ho vytáhnou, zvednou, s odrážedlem vyloženě splynou, rodiče v pohodě poponesou.
Originální design - hluboce vyklenutý rám (dětem se snadno nasedá) a stupátko na nohy. Když se děti postupně rozjedí, tak si pak na stupátko odkládají při jízdě nohy, což je hodně baví.
Materiál: kov (rám), nosnost 25 kg.
Sedlo: vysouvací 29 - 37,5 cm. Měkké, pohodlné. 
Brzda: Není. Děti jsou schopné využít brzdu nejdříve od 3 let, mají ji proto až větší navazující modely Puky LR1Br a PukyXL.
Penumatiky: Nenafukovací. Kvalitní pěnové pneumatiky, velikost 10´, 220 x 50, bezúdržbové, tichý chod. Není to tvrdý plast, jsou z kompaktní pěnové hmoty, i trochu pruží, viz naše video v tomto popisu.
Váha, délka: 3,4 kg; 72 cm
Řídítka: Vysouvací 42 - 50 cm. Na koncích bezpečnostní gripy. Hlavové složení - kuličkové hlavové složení, které zvyšuje životnost odrážedla (řídítka se ani po více letech neviklají). Řídítka nemají omezení pohybu, podrobně v našem článku Jak vybrat odrážedlo.  
Varianty: více barev.
Sestavení: Jednoduše složíte dle obrázkového návodu, přidělají se pouze řídítka. Nářadí (imbusový klíč) není přiloženo.
Doplňky: Rádi vám nabídneme další doplňky, které ladí s odrážedly, ať už jsou to helmy, zvonky, košíky či tašky na řídítka. Doporučujeme skvělou vychytávku Nosící pásek, ulehčí rodičům práci při přenosu odrážedla. 


Recenze - TEST odrážedla Puky LRM a Puky LRM Plus

Puky LRMPuky LRM


Vyzkoušeli jsme s našimi dětmi všechna odrážedla Puky - nejmenší model Puky LRM, střední model Puky LR1Br a největší odrážedlo Puky LR XL.

Odrážedlo Puky LRM využíjí děti od 1,5 roku, musí mít 85 cm. Náš syn měl tuto výšku v 21 měsících. Rozměr od rozkroku k zemi potřebují mít alespoň 29 cm, viz náš článek Odrážedla - porovnání.

Na odrážedle pak odjezdilo několik dalších dětí, kromě škrábánců je plně funkční i nadále. Odrážedlo je kvalitní, bytelné a zároveň lehké. Váži jen 3,4 kg

 Odrážedlo má vyklenutý rám, dětem se dobře nasedá a sesedá. Kola se svižně točí, pneumatiky jsou nenafukovací. Kolečka jsou tichá. Kompaktní pěnová hmota i trochu pruží, odrážedlo může do všech terénů. Sedlo je měkké a pohodlné.

vyklenutý rám

tichá nenafukovací kolečkaměkké sedlo pro Puky LRM

Firma Puky vyrábí kvalitní výrobky a tím, že je odrážedlo z kovu a má kuličkové hlavové složení, tak na něm není v podstatě co rozbít.

Kromě modelu Puky LRM existuje ještě model Puky LRM Plus. Plus znamená, že má navíc několik věci - stojánek, malé blatníky a zvonek. Kvalita i funkčnost, to je vše stejné.

stojánek u modelu Puky LRM plusblatníky u odrážedla Puky LRM Pluszvonek u odrážedla Puky LRM Plus


Odrážedlo Puky má 3 velikosti, často se na to ptáte. Zde na fotu vidíte, jak se velikostně liší. 
Odrážedlo Puky LRM je pro děti od 1,5 roku, od 85 cm.
Odrážedlo Puky LR1Br je pro děti od 21/4 roku nebo 2,5 roku, od 92 cm.
Odrážedlo Puky LR XL je pro větší děti od cca 3 let, od 95 cm.
Větší modely již mají nafukovací pneu a brzdu. Všechny mají stupátko pro odkládání nohou za jízdy.

Porovnání odrážedel Puky LRM, Puky LR1Br, Puky XL.Porovnání odrážedel Puky LRM, Puky LR1Br, Puky XL.

 

ČASTÉ DOTAZY, které na odrážedlo Puky LRM máte:
-- Jaká jsou ta nenafukovací kolečka? Není to tvrdý plast, je to pěnová kompaktní hmota, na pohmat i malinko měkká, můžete s nimi klidně i do terénu (např. do lesa), po několika letech jízdy i několika dětech jsou stále v pořádku. Nepíchnete je, což je výhoda a odrážedlu nepřidávají na váze.

-- Jak dlouho odrážedlo Puky LRM dítěti vydrží? Protože je malinké, tak na něm děti začnou dříve a logicky skončí také dříve, než na větších odrážedlech. Zhruba od 1,5 do 3 či 3,5 let (cca 85 - 95 cm). Pak děti přejdou na kolo nebo na větší odrážedlo a toto buď podědí sourozenec nebo ho v pohodě prodáte a snížíte si tak vstupní náklady. Pokud má dítě přes 2 roky a 92 cm, volte již střední model Puky LR1Br. 

-- Nemusí mít děti kvůli stupátku nožičky více od sebe? 
Ne, stupátko je široké jen 10 cm, děti stejně nemají při jízdě nebo zastavení nohy blíže u sebe, aby měly dobrou rovnováhu. 

Jako rodiče vám z vlastní zkušenosti odrážedlo Puky LRM i další větší odrážedla Puky doporučujeme, máme s nimi vynikající zkušenosti.


-- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika