Dětské odrážedlo Strider Bike - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Lehké odrážedlo Strider bike ST12 Sport 

Celosvětově oblíbené odrážedlo, které vyniká svojí LEHKOSTÍ (jen 3 kg) a sedlem NÍZKO (již od 29 cm), pro děti od 85 cm. Přečtěte si naší recenzi - test odrážedla (viz dole).Podrobné informace:

Vhodné: pro děti od 85. Od cca 21 měsíců do 4,5 let. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 29 cm (aby dosáhly na nejnižší polohu sedátka, podrobně viz článek Odrážedlo - srovnávací tabulka).
Přednosti: 
1.
 lehoučké, jen 3 kg (model Strider Pro dokonce jen 2,4 kg) 2. sedlo velmi nízko, odrážedlo je vhodné děti již od cca 85 cm  3. má na výměnu 2 sedlové tyče, 4. rychloupínáky na sedle i řídítkách 5. integrované plastové stupačky na odkládání nohou

Materiál: ocel typu light- weight, nosnost 23 kg.
Sedlo: vysouvací 29 - 42 - 47 cm (v balení je na výměnu i delší sedlová tyč, odrážedlo tak vydrží dítěti déle). Sedlo je měkké, regulujete rychloupínákem.
Brzda: není, je možnost přimontovat nožní brzdu.  
Pneumatiky:  nenafukovací - bezúdržbová, 12´, průrazuvzdorné EVA polymerové pneumatiky s kvalitními ložisky. Nejedná se o tvrdý plast, jsou tichá, do každého terénu, viz naše video a recenze. 
Váha, délka: 3 kg (jedno z nejlehčích na trhu); 84 cm 
Řídítka: vysouvací 48-57 cm, na řídítkách je v ceně ochranné polstrování. Na řídítkách je rychloupínák.
Sestavení: Odrážedlo je v krabici rozložené, velmi jednoduše složíte podle obrázkového návodu, nářadí je přiloženo.
Další info: POZOR Strider bike má užší průměr řídítek, nepasují na něj běžné zvonky. Zvonek se dá připnout na vidlici pod řídítky (viz foto v recenzi).
Doplňky: Strider bike nabízí nožní brzdu, lyži na obě kola, Doporučujeme také skvělou vychytávku Nosící pásek  a ochranné návleky na boty.  Nezapomeňte dítěti pořídit přilbu! 
Fotogalerie našich zákazníků: zde

Odrážedlo Strider bike 12 Sport a Strider bike Pro - recenze, test, zkušenosti

Odrážedlo Strider bike jsme s dětmi osobně testovali. Vyzkoušeli jsme více Striderů, firma modely stále vylepšuje.

odrážedlo Strider bike - eshop www.Neobycejne.czodrážedlo Strider bike - eshop www.Neobycejne.czodrážedlo Strider bike - eshop www.neobycejne.cz


Současný model odrážedla je dle nás nejvychytanější. Má měkké sedátko a výměnou tyč pod sedlem za delší (odrážedlo tak vydrží až do 4,5 let). Dítě si může za jízdy odkládat nohy na plastové stupačky na zadní vidlici.

sedlo odrážedlo Strider bike  vyměnitelná sedlovka Strider bikeplastové stupačky na Strider bike


Rychloupínáky jsou na řídítkách i na sedle, jednoduše kdekoliv na cestách posunete bez nářadí. Na řídítkách je měkké polstrování. Řídítka mají užší průměr, zvonek jde dát jen na vidlici pod řídítka.

rychloupínák na řídítkách Strider bikepolstrování řídítka Strider bikezvonek na Strider biku


Pneumatiky,
 na to máte časté dotazy - jsou nenafukovací, nepíchnete je. Jedná se o kompaktní zapouzdřenou pěnovou hmotu, není to žádný tvrdý plast! I trochu pruží, podívejte se na naše video nahoře, prstem pneumatiku bez problémů trochu zmáčknete. 
Kolečka jsou tichá. Můžete mít podobnou zkušenost s dětským kočárkem, tam také nejsou vždy nafukovací pneu. S odrážedlem ale bez problémů můžete do každého běžného terénu. Odrážedlo Strider bike bez problémů podědí několik dětí po sobě.

nenafukovací pneu u Strider bikenenafukovací pneumatiky


Kromě modelu Strider bike 12 Sport existuje i Strider bike Pro. Je to dražší model, protože je ještě lehčí, má jen 2,3 kg. Navíc má ještě závodní číslo na řídítkách. Na obě odrážedla můžete případně namontovat nožní brzdu Strider bike. Doporučujeme ale nejdříve po 3 roce, děti to většinou dřív nezvládají zařadit do jízdy a také, jak jsou zvyklé si dávat nohy na stupačky, tak aby se jim to na začátku nepletlo a zbytečně si tak nezpomalovaly jízdu (více o brzdách v našem článku Jak vybrat odrážedlo. A ještě existuje vychytávka lyže na Strider bike.

odrážedlo Stridere bike Pro nožní brzda na odrážedlo Strider bikelyže na odrážedlo Strider bike

 

Konstrukčně stejné jako Strider bike je i odrážedlo Cruzee, kde si v podrobné recenzi můžete přečíst porovnání těchto 2 odrážedel. 

Odrážedlo Strider bike se dětěm díky své váze lehce ovládá, dělají s ním "psí kusy".
Je skvělé pro malé děti už od 85 cm, cca 21 měsíců a díky vyměnitelné sedlovce jim vydrží až do cca 4,5 let. Za roky prodejů na něj bylo minimálně reklamací, patří do našeho Top výběru a u rodičů i dětí je velmi oblíbené.

-- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika