Dětské odstrkovadlo Pukylino a Wutsch - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Pukylino - kvalitní odrážedlo / odstrkovadlo pro děti od 1 roku (75 cm)

Wutsch - kvalitní odrážedlo / odstrkovadlo pro děti od 1,5 roku (80 cm)

Je dostatečně stabilní, aby se na něm děti, které již zvládnou první krůčky, mohly naučit jezdit. Přečtěte si naší recenzi - TEST odrážedla, kde najdete naše zkušenosti z praxe (viz dole). Odrážedlo je možné využívat vevnitř doma i venku. Výrobce Puky, německá firma s dlouholetou tradicí, se specializuje na cyklo-zboží pro děti. Na produkty Puky jsou minimální reklamace, rádi je doporučujeme z osobní zkušenosti.

Podrobné informace Pukylino:

Vhodné: Pro děti od cca 1 roku (75 cm) do cca 2 let. Doporučujeme, aby děti již uměly první krůčky. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 22 cm (výška sedátka od země).
Přednosti: kvalitní, tiché, stabilní odrážedlo. Pro malé děti a jejich začátky s jízdou.
Materiál: kov (rám)
Sedlo: 22 cm, nevysouvací. Ergonomicky tvarované, plast. (Dříve se dělalo sedátko pískací, nově již ne).
Brzda: není (u čtyřkolových odstrkovadel se brzda nedělá)
Penumatiky: Nenafukovací. Kolečka jsou tichá, hladký chod, nešpiní podlahu, lehce otíratelná. Využítí vevnitř i doma. Rozchod předních kol 17 cm, zadních 26 cm.
Váha, délka: 2,1 kg; 51 cm
Řídítka: Nevysouvací. Na koncích bezpečnostní gripy. Řídítka se otáčí jen o úhel 30 stupnů, dítě tak nemůže najednou nebezpečně změnit směr. Odrážedlo nemá kuličkové hlavové složení (u takto malých odstrkovadel to není potřeba). Řídítka se neprotáčí, dají se natočit max. o 30 st. na každou stranu.
Varianty: více barev 
Sestavení: Odstrkovadlo je v krabici rozložené. Jednoduše složíte dle obrázkového návodu. Nářadí (imbusové klíče) není přiloženo.

Podrobné informace Wutsch:

Vhodné: Pro děti od cca 1,5 roku (80 cm) do cca 2,5 let. Doporučujeme, aby děti již uměly první krůčky. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 24 cm (výška sedátka od země).
Přednosti: kvalitní, tiché, stabilní odrážedlo. Pro malé děti a jejich začátky s jízdou.
Materiál: kov (rám)
Sedlo: 24 cm, nevysouvací. Ergonomicky tvarované, plast. U Wutsche je v sedadle na konci otvor pro ruku, pro snadné nošení.
Brzda: není (u čtyřkolových odstrkovadel se brzda nedělá)
Penumatiky: Nenafukovací. Kolečka jsou tichá, hladký chod, nešpiní podlahu, lehce otíratelná. Využítí vevnitř i doma. Rozchod předních kol 20,5 cm, zadních 27,5 cm.
Váha, délka: 2,8 kg; 58 cm
Řídítka: Nevysouvací. Na koncích bezpečnostní gripy. Řídítka se otáčí jen o úhel 30 stupnů, dítě tak nemůže najednou nebezpečně změnit směr. Odrážedlo nemá kuličkové hlavové složení (u takto malých odstrkovadel to není potřeba). Řídítka se neprotáčí, dají se natočit max. o již zmíněných 30 st. na každou stranu. 
Sestavení: Odstrkovadlo je v krabici rozložené. Jednoduše složíte dle obrázkového návodu. Nářadí (imbusové klíče) není přiloženo.

Recenze, test, zkušenosti - odrážedlo Pukylino

Pukylino odrážedlo
Když vaše děti již zvládají první krůčky a chůzi, můžete začít přemýšlet, jaký cykloprostředek by jim mohl pomoci se dále pohybově rozvíjet a který by je bavil.

Na začátek potřebujete stabilní odstrkovadlo, nejlépe se 4 koly, aby se dítě nekácelo do stran (na těch tříkolových to zvládají až o něco později). Nečekejte, že dítě hned nasedne a pojede. Musí se totiž nejdříve naučit několik důležitých úkonů, které jsou pro něj nové - nasednutí a sesednutí ze sedátka. Pak následuje trénování a pochopení toho, že když zůstanou sedět a začnou se odrážet nohama, tak se odstrkovadlo rozjede. Nám dospělým to je naprosto jasné, ale pro všechny děti to je jednou poprvé.

Děti ho berou i jako hračku, otočí si ho, točí s koly, můžete jim na odrážedlo přidělat provázek, tahají ho apod., prostě se seznamují s novou věcí:-)

 

Pukylino má široké sedátko a je nízké (od země 22 cm). Dostatečnou stabilitu zajištují 4 větší kolečkaChod odstrkovadla je tichý, děti mohou jezdit doma i venku (kolečka jednoduše otřete). 
Kolečka 
jsou plastová, nezanechávají stopy na podlaze. K Pukylinu doporučujeme látkovou brašnu na poklady.


sedátko u Pukylino4 stabilní kola u Pukylinolátková brašna na Pukylino

Pukylino odrážedlo


Máme zkušenosti s mnoha odstrkovadly a odrážedly a tak víme, že rodiče často řeší, jaká je stabilita strkovadla a rozchod koleček (vepředu i vzadu).
Jde totiž o to, že čím jsou kolečka například vepředu blíže k sobě, tak tím více místa mají děti na nožičky a tím delší mohou udělat krok a vyvinout větší rychlost (u zadních koleček to samé). Ale jak už to tak v životě bývá, tak druhá strana mince je, že čím blíže kolečka jsou, tím méně stabilní odstrkovadlo je a děti čerstvě chodící, když na něj nasednou, tak se často převrátí na jednu či druhou stranu.

Některé děti nemají problém a do koleček při jízdě nenaráží, některé ano. Jako dobrý model nám přijde novinka PukyMoto (pro děti od cca 1,5 roku) , které má vepředu jen jedno kolo a tak se dětem může lépe jezdit.

 

Pro první začátky bychom doporučovali odstrkovadlo se 4 koly. Jako další stupeň pak odstrkovadla se 3 koly (nabízíme PukyMoto) a pak už dvoukolé odrážedlo (od Puky např. navazující Puky LRM).
Puky vyrábí ještě Wutsch, což je takové zvětšené Pukylino, pro větší děti od cca 1,5 roku a výšky cca 80 cm. My jsme se rozhodli vám nabízet odstrkovadlo Pukylino a PukyMoto, takto nám to dává smysl. Na obrázku je vidíte vedle sebe. Také se můžete podívat na srovnání odrážedla Pukylino a Wutsch.

 porovnání Pukylino a PukyMotoporovnání Pukylino a Wutsch


Pukylino je skvělý dárek třeba právě k 1. narozeninám, rádi vám ho doporučujeme.

-- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika --