Dětské odstrkovadlo Pukymoto- recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola, odrážedla a helmy.

Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

PukyMoto - kvalitní odstrkovadlo se 3 koly

Je dostatečně stabilní, aby se děti nepřeklápěly na stranu a zároveň děti nenaráží nohama do předních koleček, jak to často bývá u jiných odrážedel. Pro děti od 83 cm. Sedátko může být ve 2 výškách. Přečtěte si naší recenzi odrážedla, kde najdete naše zkušenosti z praxe (viz dole). Odrážedlo je možné využívat vevnitř doma i venku. Výrobce Puky, německá firma s dlouholetou tradicí, se specializuje na cyklo-zboží pro děti. Na produkty Puky jsou minimální reklamace, rádi je doporučujeme z osobní zkušenosti.

 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 1,5 roku (83 cm) do cca 2,5 let let. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 28 cm (výška sedátka od země).
Přednosti: kvalitní, tiché, stabilní odrážedlo. Pro malé děti a jejich začátky s jízdou.
Materiál: kov (rám)
Sedlo: 28 / 2. poloha 29,5 cm. Ergonomicky tvarované, plast, úchyt na držení.
Brzda: není (u 3 a 4 kolových odstrkovadel se brzda nedělá)
Penumatiky: Nenafukovací. Kolečka jsou tichá, hladký chod, nešpiní podlahu, lehce otíratelná. Využítí vevnitř i doma. Přední má průměr 21 cm, zadní 14,5 cm.
Váha, délka: 2,4 kg; 63,5 cm
Řídítka: Nevysouvací, ve výšce 46 cm. Na koncích bezpečnostní gripy. 
Varianty: více barev 
Sestavení: Odstrkovadlo je v krabici rozložené. Jednoduše složíte dle obrázkového návodu. Nářadí (imbusové klíče) není přiloženo.


Recenze, test, zkušenosti - odrážedlo PukyMoto

Když vaše děti již zvládají první krůčky a chůzi, můžete začít přemýšlet, jaký cykloprostředek by jim mohl pomoci se dále pohybově rozvíjet a který by je bavil. Většinou začnete s nějakým autíčkem či s čtyřkolým odrážedlem (u nás doporučujeme kovové bytelné Pukylino).

Dále je dobré navázat odstrkovadlem, které je stále stabilní, ale zároveň dětem nebrání při pohybu, kdy děti nenaráží při odstrkování do předních koleček. Výborným řešením je novinka PukyMoto. 

Vzadu jsou 2 kolečka (rozchod 18 cm), která zajištují stabilitu a vepředu jedno bytelné kolo. Kola nezanechávají stopy na podlaze, PukyMoto můžete využít venku i vevnitř.

zadní kolečka u PukyMotopřední kolo u PukyMoto

Sedátko je ergonomicky tvarované, dítě za jízdy nesjíždí. Otočením vidlice u zadních kol lze změnit polohu sedátka z původních 28 cm na 30 cm. Na sedátku najdete praktické madlo na nošení.

ergonomické sedátko u PukyMotopraktické držátko u PukyMoto

Na koncích řídítek jsou bezpečnostní gripy. Řídítka se dají protočit, děti mohou s odstrkovadlem snadno manipulovat. Na sedátku je také pěkná samolepka tachometru, které leckteré dítko určitě ocení:-)

řídítka u PukyMotosamolepka na PukyMoto

Zde vidíte porovnání odrážedla Pukylino (od 75 cm, od 1 roku) a PukyMoto (od cca 83 cm, cca 1,5 roku). Menší odrážedlo je stabilní odrážedlo pro nejmenší děti se 4 kolo. PukyMoto pro o něco větší děti - odrážedlo se 3 koly, ale stále dostatečně stabilní. V úvodním videu vidíte, že se na něm dětem velmi dobře jezdí.

porovnání Pukylino a PukyMotoporovnání odrážedel Pukylino a PukyMoto

Odrážedlo PukyMoto je super kovové bytelné odstrkovadlo pro děti od cca 83 cm, rádi vám ho doporučujeme.

-- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika --