Dobrý den, máme koupit Woom, nebo Kubikes?
Milí zákazníci,
jsme nadšenci a odborníci na dětskou cyklistiku. Naše stránky Neobyčejně.cz jsou jedinečné tím, že zde najdete mnoho recenzí a rad z praxe v dětské cyklistice. Je to výsledek za více než 15 let naší práce.
Unikátní recenze na lehká dětská kola, odrážedla a dětské helmy. Zboží u nás sice už nekoupíte, ale postupně pro vás zajišťujeme exkluzivní slevy u našich partnerů.
A protože dětskou cyklistiku nejen sledujeme, ale i sami tvoříme, najdete u nás i originální, autorské cyklodoplňky, které jsme vyrobili přímo na míru pro malé jezdce.
Na kola, odrážedla, ať už nová nebo bazarová u nás můžete koupit krásné zvonky, košíky na řídítka, cyklorukavice, samolepky na kola, blikačky, cyklolahve, reflexní vesty a další cyklodoplňky.
A nezapomeňte na povinnou a důležitou ochranu hlavy - doporučujeme dětské helmy Abus a naše čepice pod helmu.
Dobrý den, máme koupit Woom, nebo Kubikes?
Často jste nám volali o radu, je lepší dětské lehké kolo Woom, nebo Kubikes?
To bychom nebyli my, abychom vám neporadili - ne, ale co je lepší, ale co je lepší pro vás, pro vaše dítě a vaše potřeby. Pro vás na míru.
Pojďme se podívat na rozdíly mezi těmito dvěma lehkými koly Woom 16 (Woom 3) a Kubikes MTB 16L.
Obě kola jsou skvělá volba
Celkově je na úvod potřeba říci, že si vybíráte mezi 2 výbornými dětskými koly. Když se soustředíme na váhu, tak obě lehká kola svojí váhou pod 6 kg patří k nejlehčím kolům na světě. I velikostně, jak vidíte v naší originální tabulce, jsou na tom kola podobně.
Rozdíly mezi rodiči:-)
Zásadní rozdíl je ve vzhledu obou kol.
Lehké kolo Kubikes má klasický sportovní vzhled, jaký má většina dětských a i pak dospěláckých kol.
Lehké dětské kolo Woom má trochu "retro" vzhled, se vzpřímeným posezem, jaký si pamatujeme z našich dětských let, ale v moderním hávu. Pro někoho je to vzhledově trochu více "holčičí nebo kochací" kolo.
Většinou se vám jedno líbí víc než druhé a tím už máte docela zásadní vodítko, které vybrat.
Rodiče se často dělí na 2 tábory. Sportovnější rodiče, kteří jezdí na delší výlety, více kilometrů, nebojí se vyšlápnout s dětmi i kopce. Ti častěji volí kola se sportovnějším posezem, do kterého se mohou "více opřít". Takoví rodiče spíše zvolí sportovnější kolo typu lehké kolo Kubikes nebo Beany.
A pak jsou rodiče, kteří jezdí na rodinné výlety, kopce úplně nepreferují:-) nebo jdou na pěší výlet a děti s nimi jezdí na odrádle či kole. Ti zase více ocení, že dítě má pohodlnější vzpřímený posez. A rádi zvolí lehké kolo Woom.
Díky tomu, že má lehké kolo Woom o něco výše řídítka (o cca 5 cm) - tak na kole Woom dítě sedí více vzpřímeně než na lehkém kole Kubikes. Některým dětem to případně může pomoci při počátečních jízdách, než se na kole pořádně naučí. Lehké kolo Woom má i vychytávku pro první jízdy, jednoduchým mechanismem (viz naše recenze) můžete řídítka omezit, že kolo více drží přímý směr. Z našeho pohledu je to ale opravdu jen pro počáteční jízdy, dle nás nemá význam řídítka omezovat napořád (a navíc by se vám gumový kroužek dříve rozbil)..
Rozdíly mezi Woom a Kubikes
Šíře pneumatik - využití kola
Přece jenom jeden zásadnější rozdíl mezi oběma koly je. U značky lehkého kola Kubikes převládá model Kubikes MTB, který má o něco širší pneumatiky, jak můžete vidět na srovnávací fotografii (model Kubikes Street najdete už jen na bazarech). Lehké kolo Woom 3 má pneu 16x 1,5 a kolo Kubikes MTB 16x 1,75.
S lehkým kolem Woom i Kubikes mohou děti jezdit na silnici, cyklostezkách, zpevněných lesních cestách. Potřebujete-li však kolo na silnice i do terénu, aby přejelo i kořeny či menší kameny na lesní cestě, mohli jste s ním udělat i terénní túru - pak vám doporučujeme rozhodně Kubikes MTB 16L, které díky svým pneumatikám tyto nerovnosti dobře odpruží a díky sportovnímu rámu děti vyšlápnou dobře i kopce, kdy se mohou "do kola" dobře opřít.
Velikosti
Lehká dětská kola Kubikes mají nově velikost 16 S a 16 L (velikost 14 se již nevyrábí). To znamená stejnou velikost pneumatik 16 palců a zároveň menší a větší rám, což začíná být nový trend. Námi popsané rozdíly a naše fotografie dětských kol Kubikes 16 S a 16 L můžete vidět v naší recenzi zde.
U lehkých kol Woom najdete velikost 14 (woom 2) a velikost 16 (woom 3), podrobné info v naší recenzi zde.
Brzdy
Obě lehká kola mají už dvě V- brzdy, to mají stejné (tzn. že děti nebrzdí šlápnutím vzad, tzv. torpédem, ale už pouze brzdovými páčkami na řídítkách), jako to bývá u kol větších velikostí 20" a dále.
U lehkých kol Woom jsou plastové brzdové páčky, u Kubikes jsou někdy kovové, někdy plastové, záleží na aktuální kolekci.
Moc pěknou vychytávku má lehké kolo Woom v tom, že má pravou páčku označenou zeleně, aby se děti dobře naučily, kterou páčku zmáčknout (např. aby při sjezdu z kopce nesáhly omylem po páčce na přední brzdu).
Páčky u obou lehkých kol jsou dobře přizpůsobené dětským rukám.
Sedlo
Sedla jsou podobně velká i pohodlná. Na sedlové trubce lehkého dětského kola Woom 3 je u velikosti 16 i rychloupínák, což je super. U kol Kubikes jsme se s ním někdy setkali, ale ne pravidelně, že bychom to mohli zaručit. Případně si tam rychloupínák můžete dodat vlastní, to není problém.
Jedinečné barvy
Při výběru vám mohou pomoci i barvy, často jste mi volali do Poradny, že vaše dítě nebo vy potřebujete konkrétní barvu, přes kterou nejede vlak:-). Obě značky lehkých kol svoje kolekce vylepšují a aktualizují barvy, určitě si vyberete. U lehkých kol Kubikes najdete např. jedinečnou černou a perleťově růžovou. U lehkých kol Woom najdete zase hravé dětské barvy, třeba i oranžovou a pestrou zelenou:-).
Jak k vám kolo dorazí domů?
Je to vidět dobře na fotografiích, kola jsou již z větší části sestavená. U Kubikes záleží na kolekci, poslední kola, co jsme měli v ruce, tak bylo potřeba nasadit přední kolo a pedály (dříve se zase jen otočila řídítka). Samozřejmě záleží na vašem prodejci, v jakém stavu kolo dostanete a jak hodně je seřízené, na to se určitě zeptejte dopředu. U kola Woom 16 musíte přidělat řídítka, pedály a vložit sedlo, v krabicích bývá i nářadí.
Závěr Woom x Kubikes
Takže, když to shrnu - nevybíráte si mezi lepším a horším lehkým kolem, naopak, vybíráte si mezi 2 skvělými lehkými koly, takže to je dobrá zpráva!
Jedno z nich se vám určitě bude vizuálně zamlouvat více, či preferujete už konkrétní barvu.
A nebo - což je ten hlavní rozdíl v použití (ne v kvalitě) - lehké kolo Kubikes MTB je, díky svým širším pneumatikám, výborný kandidát na dětské kolo, které můžete využít i do terénu.
Lehké dětské kolo Woom je zase výborný kandidát na kolo s pohodlným vzpřímeným posezem.
Přejeme vám prima jízdy s vašimi dětmi,
Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika