Lehké dětské kolo Academy 16" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučíte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 4 do 5,5 či 6 let. Od výšky cca 103 do 114 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 43 cm (sedlo je nejníže na 49 cm, na kole je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník - slitina (rám).
Sedlo: vysouvací 49 - 58 cm. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Veetireco Rail 16´ x 1,5, autoventilek, pneu má vzorek (viz fota v recenzi) a reflexní pásku po obvodu.
Váha, délka: 5,8 kg, 106 cm
Přídavná kolečka:  
x
Řídítka: 72 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), šířka 45,5 cm.
Varianty: více barev.


Lehké dětské kolo Academy 16" grade 3 - test, recenze, zkušenosti

lehké dětské kolo Academy 16 grade 3


Německá značka Academy - to jsou ultralehká německá kola pro děti.

Dětská kola Academy jsou vhodná pro městskou cyklistiku, cyklostezky, mírný terén.


Dětské kolo Academy 16 grade 3 patří knejlehčím dětským kolům na světě.

Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout další kvalitní značku ultralehký kol, navíc s takovým neotřelým designem, takové barvy nemá každé dětské kolo, budete na dětském hřišti originální:-)


Ultra lehké dětské kolo
  Academy 16 váží pouhých 5,8 kg včetně pedálů, kola vážíme celá komplet.
To většinou nemají ani ta nejmenší kola 12´ pro malé prcky:-)

Hranici pod úžasných 6,5 kg ve velkosti 16" zatím dosáhli jen ještě Kubikes, Woom, Beany, Amulet, Puky.

Dětská kola Academy mají svojí celou řadu - vel. 16" (grade 3), vel. 20" (grade 4), vel. 24" (grade 5) a vel. 26" (grade 6).

Rám je mírně prohnutý, aby se dětem dobře nasedalo. Řídítka jsou výše, děti mají o něco více vzpřímenější posez než jiná, více sportnovní kola. Dětská kola Academy proto doporučujeme do města, na cyklostezky a do mírného terénu (pro jízdu více v terénu, delší výlety a sportovní rodiny doporučujeme spíše dětská kola Kubikes 16, která mají širší pneu do terénu a ne tak vzpřímený posez, takže se děti mohou při šlapání do kopců do kola více opřít). Co ultralehká dětská kola Academy 16 odlišuje od jiných značek je krásný, řekla bych, trochu retro, design - neotřelé barvyBrzdy na kolech Academy 16 jsou dobře seříditelné pro dětské ručky. 

lehké dětské kolo Academy 16 grade 3 - neobycejne.czlehké dětské kolo Academy 16 grade 3 - neobycejne.cz

Sedlo je klasické, běžně pohodlné - a super, má rychloupínák pro snadné posouvání, nepotřebujete tak žádné nářadí!  Po obvodu pneumatik je reflexní proužek (a ze stran jsou pneu světlé).
Celkově, když kolo zvednete, je opravdu lehoučké. 
Na tomto modelu dětského kola Academy 16 je klasický řetěz s pohyblivým krytem na řetěz (tento kryt využívá již mnoho značek dětských kol).

lehké dětské kolo Academy 16 grade 3 - neobycejne.czlehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.czlehké dětské kolo Academy 16 grade 3 - neobycejne.cz

Ke kolu  Academy 16 Grade 3 je možné přidělat i blatníky a original stojánek (bude postupně v nabídce).


V jakém stavu k vám dětské kolo Academy 16 Grade 3 dorazí?

Zde vidíte foto, jak přijde kolo z továrny a případně i od jiných prodejců. Od nás dostanete kolo již seřízené a sestavené s oběma koly, v naší original krabici na míru.
lehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.czlehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.cz

Vybíráme pro vás špičková dětská kola s výbornou váhou a kvalitními komponenty, určitě budete s kolem Academy 16 spokojení. 
Díky své kvalitě na nich odjezdí bez problémů 2 a více dětí, kolo bude v záruce a pak po využití v rodině s více sourozenci je bez nejmenších problémů prodáte jako bazarové (ceny se pohybují nejméně za 1/2 původní ceny a momentálně je není moc snadné sehnat, prodat je naopak velmi lehké:-). 


 
Poctivá dětská cyklistika, E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně.cz 

 

lehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.czlehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.cz