Lehké dětské kolo Academy 20" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučíte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 5,5 či 6 let. Od výšky cca 115 do 127 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 51 cm (sedlo je nejníže na 59 cm, na kole je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník - slitina (rám).
Sedlo: vysouvací 59 - 71 cm. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky:  Veetireco Rail 20´ x 1,5, autoventilek, pneu má vzorek (viz fota v recenzi) a reflexní pásku po obvodu.
Váha, délka: jen 7,7 kg (váženo včetně pedálů!), 132 cm
Přídavná kolečka:  
x
Řídítka: 79 - 83,5 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí, řídítka mají mechanismus, že se dají posouvat blíže či dále, dá se tím zároveň regulovat i výška řídítek), šířka 56,5 cm.
Varianty: více barev.


Lehké dětské kolo Academy 20" grade 4 - test, recenze, zkušenosti


Německá značka Academy - to jsou kvalitní  ultralehká dětská kola.

Dětská kola Academy 20" jsou vhodná pro městskou cyklistiku, cyklostezky, lesní cesty, mírný terén.


Dětské kolo Academy 20 grade 4 patří k  nejlehčím dětským kolům na světě.

Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout další kvalitní značku ultralehkých kol, navíc s takovým neotřelým designem, takové barvy nemá každé dětské kolo, budete na cyklostezkách originální:-)


Ultra lehké dětské kolo
  Academy 20 váží pouhých 7,7 kg včetně pedálů, kola vážíme celá komplet.
To většinou nemají ani ta nejmenší kola 12´ pro malé prcky:-)

Hranici pod úžasných 8,3 kg ve velkosti 20" zatím dosáhli jen ještě Kubikes, Woom, Beany, Amulet, Puky.

Dětská kola Academy mají svojí celou řadu - vel. 16" (grade 3), vel. 20" (grade 4), vel. 24" (grade 5) a vel. 26" (grade 6).

Rám je mírně prohnutý, aby se dětem dobře nasedalo. Řídítka jsou výše, děti mají o něco více vzpřímenější posez než jiná, více sportnovní kola. Dětská kola Academy proto doporučujeme do města, na cyklostezky, lesní cesty a do mírného terénu (pro jízdu více v terénu a sportovní rodiny doporučujeme spíše dětská kola Kubikes 20, která mají širší pneu do terénu a ne tak vzpřímený posez, takže se děti mohou při šlapání do kopců do kola více opřít).
Co ultralehká dětská kola Academy 20 odlišuje od jiných značek je krásný, řekla bych, trochu retro, design - neotřelé barvyBrzdy na kolech Academy 20 jsou dobře seříditelné pro dětské ručky. 

ultralehké dětské kolo Academy 20 grade 4 - Neobycejne.czultralehké dětské kolo Academy 20 grade 4 - Neobycejne.cz

 

Sedlo je klasické, běžně pohodlné - a super, má rychloupínák pro snadné posouvání, nepotřebujete tak žádné nářadí!  Po obvodu pneumatik je reflexní proužek (a ze stran jsou pneu světlé).
Celkově, když kolo zvednete, je opravdu lehoučké. 
Řazení je Shimano Claris, na řídítkách jsou páčky, 8 rychlostí. 
Co je super, že řídítka 
mají specielní mechanismus, že je můžete posouvat blíže či dále od sebe. Zároveň tím můžete mít řídítka v nejnižší poloze (ve výšce 79 cm) nebo nejvyšší poloze 83,5 cm, kolo tak s dítětem dobře poroste.
Přední i zadní kolo má rychloupínák.

ultralehké dětské kolo Academy 20 grade 4 - Neobycejne.czultralehké dětské kolo Academy 20 grade 4 - Neobycejne.czultralehké dětské kolo Academy 20 grade 4 - Neobycejne.czultralehké dětské kolo Academy 20 grade 4 - Neobycejne.cz

 

Ke kolu  Academy 20 Grade 4 je možné přidělat i blatníky a stojánek (bude postupně v nabídce).


V jakém stavu k vám dětské kolo Academy 20 Grade 4 dorazí?

Zde vidíte foto, jak přijde kolo z továrny a případně i od jiných prodejců. Od nás dostanete kolo již seřízené a sestavené s oběma koly! (na fotce je Academy 16, ale 20 přijde stejně), v naší original krabici na míru.
lehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.czlehká dětská kola Academy 16 grade 3 - neobycejne.cz
 
Poctivá dětská cyklistika, E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně.cz