Lehké dětské kolo Amulet Tomcat 16" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 3,5 či 4 let do cca 5,5 či 6 let. Od výšky cca 98 do 111 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 39 cm (sedlo je nejníže na 45 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). K výběru správné velikosti kola vám pomůže náš článek Jak vybrat správnou velikost dětského kola.
Materiál: dural (rám).
Sedlo: vysouvací 45 - 55,5 cm. Sedlo je pohodlné. Má i držátko, rodič může pomoci při počátečních jízdách.
Brzda: 2 brzdy Promax V (2 brzdové páčky na řídítkách)
Pneumatiky: Nafukovací Wanda 16´ x 2,1, pneu má jemný vzorek (není úplně hladká) vhodné i do terénu, autoventilek. 
Váha, délka: 6,3 kg i s pedály; 113 cm
Přídavná kolečka: u modelu 2022 neověřeno
Řídítka: výška 62 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí).


Lehké dětské kolo 16" - Amulet Super Lite 16 - test, recenze, zkušenosti

dětské kolo vel. 16 - Amulet Mini Lite 16
Poslední recenze 2022:
Pozn.
 modely 2022 mají jiný kryt řetězu a nemají brzdu torpédu (šlápnutí vzad), ale mají už 2 brzdové páčky na řídítkách. Vše ostatní je stejné.

Dětská kola české značky Amulet prodáváme již více let. Z jejich nabídky jsme pro vás vybrali to nejlepší - lehká dětská kola Amulet Superlite Lite 16 a Amulet 20 a Amulet 24.

Jsou to lehká kola za velmi dobrou cenu. 

Dětské kolo Amulet Super Lite 16 váží pouhých 6,3 kg ( včetně pedálů).

Kromě skvělé váhy za super cenu, bychom vyzdvihli i měkké sedlo s držátkem (bude se hodit pro rodiče při prvních jízdách). Sedátko je nízko, již na 45 cm, takže kolo je využitelné pro děti již od 99 cm výšky. Dětí brzdí brzdovými páčkami na řídítkách (na starších modelech bylo torpédo = šlápnutí vzad). Na řetězu je ochranný kryt (fotografie pro model 2022).

sedlo u kola Author Record 16kryt řetězu u lehkého kola Amulet 16 superlite

 

V základní výbavě najdete všechny odrazky. Pneumatiky mají jemný vzorek, jsou v pohodě na silnici i na lesní cesty a jsou o něco širší než bývá zvykem, dětem to pomůže držet rovnováhu při prvních jízdách. Co je důležité a co někteří z vás poptáváte - k dětskému kolu Amulet Super Lite 16 můžete přidělat přídávná kolečka, která jsou v základní výbavě kola (u kolekce 2022 jsme ještě neověřili)!

odrazky dětské kolo Amulet Mini Lite 16pneumatika Amulet Mini Lite 16přídavná kolečka ke kolu

  

A ještě důležitá informace, v jakém stavu k vám dětské kolo Amulet Super Lite 16 dorazí domů.

Na fotografii vidíte, jak kolo odchází od nás. Je seřízené a překontrolované (viz Jak pečujeme o kolo, než k vám dorazí domů). Vy musíte jen otočit řídítka a pedály, jinak už je sestavené. K tomu vám pomůže dárek od nás - nářadí a návody v naší sekci Návody.

seřízené kolo Amulet Mini Lite 16 od Neobycejne.cz

Dětské kolo Amulet Super Lite 16 patří k nejlehčím kolům na trhu a hlavně je za výbornou cenu, troufám si říci, že lehká dětská kola budou díky tomu přístupná už většině dětí. A můžete pokračovat pak hned větší velikostí Amulet Tomcat 20.

Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika