Lehké dětské kolo Amulet Tomcat 20" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace

Vhodné: Pro děti od cca 5 či 5,5 do cca 7 let. Od výšky cca 112 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 49 cm (sedlo je nejníže na 56 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho).
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 56 - 66 cm. Sedlo se posouvá pomocí inbusu.
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda Promax, páčky jsou přizpůsobené dětské ruce.
Pneumatiky: Nafukovací Arisun 20 x 1,95,  autoventilek.
Váha, délka: 8,1 kg, 134,5 cm
Řažení: Revoshift, 7 rychlostí, otočná rukojeť
Přehazovačka: Shimano Altus RD- M310dl, 7 SP

Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce.
Řídítka:  výška 74 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), šířka 57 cm.
Varianty: více barev 


Dětské kolo Amulet Tomcat 20 Superlite - recenze, test, zkušenosti

lehké dětské kolo Amulet Tomcat 20

Do našeho TOP výběru přibyla kromě menších kol Amulet Mini lite 16 i jejich větší kola Amulet Tomcat 20.

Svojí váhou se řadí k ultralehkým kolům a celkově se Amuletu podařilo kolo seskládat z komponentů, které z něj dělají kolo s velmi dobrým poměrem cena / výkon.

Nyní lehká kola již dostupná pro každého.

Vhodné: Pro děti od cca 5,5 do cca 7 či 7,5 let. Od výšky cca 112 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 49 cm (sedlo je nejníže na 56 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho).


Dětská kola Amulet Tomcat 20 patří k nejlehčím dětským kolům na českém trhu. Kolo váží jen 8,1 kg i s pedály!

Pneumatiky jsou dobře široké (20 x 1,95), vhodné na asfalt i na lesní cesty. Na kolo si můžete přidělat odrazky, které jsou součástí balení. Má 7 stupnů přehazování, na řídítkách je otočná rukojeť. 

pneu lehké kolo Amulet Tomcat 20revoshift, 7 rychlostí. lehké dětské kolo Amulet Tomcat 20

 

Sedlo má madlo na přidržení, pokud byste dětem potřebovali v začátcích pomoci. K dispozici jsou všechny odrazky. Rám je mírně prohnutý pro snadné nasednutí a sesednutí.

sedlo Amulet Tomcat 20lehké dětské kolo Amulet 20odrazky na Amulet Tomcat 20lehké dětské kolo Amulet 20

Není vždy jednoduché najít dobře pasující stojánek. My jsme však kvalitní stojánek k dětskému kolu Amulet Tomcat 20 našli a v případě probíhající Akce ho dostáváte ho od nás jako DÁREK KE KOLU!  Doporučujeme namontovat, aby děti neházely kolo na zem, je škoda, aby se tak pěkné kolo zbytečně ničilo. Ke kolu jsme pro vás sehnali i blatníky (podrobnosti k přidělání na toto kolo zde).

lehké dětské kolo Amulet Tomcat 20lehké dětské kolo Amulet Tomcat 20

 

Určitě si u nás vyberete z krásných designu! Seřízená kola a sestavená s oběma koly (přesné foto před odesláním viz výše),kupte si Amulet u nás!

lehká dětská kola Amulet Tomcat 20

Jsme rádi, že jsme pro vás našli dětské kolo 20", které je dobré svým poměrem cena / výkon a zároveň má skvělou váhu jen 8,1 kg. Dětské kolo Amulet Tomcat 20 vám proto rádi doporučujeme.


 
Poctivá dětská cyklistika, E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně.cz