Lehké dětské kolo Amulet Tomcat 24" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace

Vhodné: Pro děti od cca 7 do cca 9 let. Od výšky cca 123 cm do 137 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 56 cm (sedlo je nejníže na 64 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho).
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 64 - 80 cm. Sedlo se posouvá pomocí inbusu.
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda Promax, páčky jsou přizpůsobené dětské ruce.
Pneumatiky: Nafukovací Arisun 24 x 1,95,  autoventilek.
Váha, délka: 9,3 kg, 160 cm
Řažení: Shimano Altus, 9 rychlostí, páčky

Řídítka:  výška 83 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), šířka 59 cm.
Varianty: více barev


Ultralehké dětské kolo Amulet Tomcat 24 Superlite - recenze, test, zkušenosti

ultralehké dětské kolo Amulet Tomcat 24


Do našeho TOP výběru přibyla kromě menších kol Amulet Mini lite 16  a Amulet Tomcat 20 i další větší kola Amulet Tomcat 24.

Svojí váhou se řadí k ultralehkým kolům a celkově se Amuletu podařilo kolo seskládat z komponentů, které z něj dělají kolo s velmi dobrým poměrem cena / výkon.

Nyní jsou již lehká dětská kola dostupná všem!

 

Dětská kola Amulet Tomcat 24 patří k nejlehčím dětským kolům na českém trhu. Kolo Amulet Tomcat 24 váží jen 9,3 kg i s pedály!

Vhodné: Pro děti od cca 7 do cca 9 let. Od výšky cca 123 cm do 137 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 56 cm (sedlo je nejníže na 64 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho).

Pneumatiky jsou dobře široké (24 x 1,95), vhodné na asfalt i na lesní cesty.
Má 9 stupnů řazení, na řídítkách jsou už páčky (tedy ne otočná rukojeť). Sedlo je pěkné sportovní, dostatečné velké. 

pneu Amulet Tomcat 249 rychlostí řezení - lehké kolo Amulet Tomcat 24ultralehké dětské kolo Amulet Tomcat 24

sedlo amulet 24

 

Lehce prohnutý rám na lehčí nasednutí a sesednutí. Na kolo si můžete přidělat odrazky, které jsou součástí balení.

lehké dětské kolo Amulet Tomcat 24

odrazky na Amulet Tomcat 24


Není vždy jednoduché najít dobře pasující stojánek. My jsme však kvalitní stojánek k dětskému kolu Amulet Tomcat 24 našli a dostáváte ho od nás jako DÁREK KE KOLU!  D
oporučujeme namontovat, aby děti neházely kolo na zem, je škoda, aby se tak pěkné kolo zbytečně ničilo.

Zde vidíte porovnání lehkých kol Amulet Tomcat 20 a Amulet Tomcat 24.

lehká kola Amulet Tomcat 20 a Amulet Tomcat 24

Jsme rádi, že jsme pro vás našli dětské kolo 24", které je dobré svým poměrem cena / výkon a zároveň má skvělou váhu jen 9,3 kg. Dětské kolo Amulet Tomcat 24 vám proto rádi doporučujeme.


 
Poctivá dětská cyklistika, E. Šenkyříková, e-shop Neobyčejně.cz