Lehké dětské kolo Author Record 20" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 5 let (či 5,5 let) do cca 6,5 či 7 let. Od výšky cca 112 až 124 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 48 cm (sedlo je nejníže na 55 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). K výběru správné velikosti kola vám pomůže náš článek Jak vybrat správnou velikost dětského kola.
Materiál: duralový rám, duralová vidlice, duralový představec i sedlovka a lehké kevlarové pláště.
Sedlo: vysouvací 55 - 69 cm. Sedlo je sportovní, pohodlné. 
Brzda: Přední i zadní čelisťová Tektro
Přehazovačka: Shimano RevoShift 7 rychlostí
Velikost rámu: 10"
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 20´ x 1,75, pneu má jemný vzorek (není úplně hladká) vhodné i do terénu, autoventilek. 
Váha, délka: 8,6 kg; 132 cm
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce
Řídítka: 74 cm výška (měřeno k horní části gumových rukojetí).
Varianty: ne


Lehké dětské kolo 20" - Author Record 20 - recenze, test, zkušenosti

lehké dětské kolo 20 Author Record 20


V naší nabídce nemohou chybět kola od české firmy Author. Značku asi netřeba představovat, stačí se rozhlédnout pro cyklostezkách a mnoho dětí i dospělých má kola od Authoru.

Jsou to kola promyšlená a mají kvalitní komponenty za velmi dobrou cenu.

Vybrali jsme pro vás z jejich nabídky jen nejlehčí dětská kola - Author Record 16" a 20".

 

 

kolik váží dětské kolo Author Record 20

 

Author Record 20" váží skvělých 8,6 kg, můžete využít porovnání s jinými koly, takovou váhu často nemají ani běžná nejmenší dětská kola vel. 12!

  


Dětské kolo Author Record má přehazovačku Revoshift (7 rychlostí), která se dětěm dobře ovládá, protože řazení je otočné a je umístěno rovnou na gripu.  Sedlo je pohodlné. Brzdný systém je klasický jako u všech dětských kol vel. 20 - tzn. 2 páčky na řídítkách. Přední kolo při převozu jednoduše sundáte, protože má rychloupínák. Stejně tak je rychloupínák i na sedle a zadním kole.

 

přehažovačka u dětského kola Author Record 20sedlo u Author Record 20rychloupínák na Author Record 20  

Vzorek na pneumatikách umožňuje jezdit na silnici i na lesních cestách. Ve vybavení jsou všechny potřebné odrazky.

vzorek na pneu do terénu i na silniceodrazky u Author Record 20

 Jak kolo Author vypadá, můžete vidět v našem videu nahoře, které jsme pro vás natočili.

Kolo je od výrobce rozložené na více částí, včetně součástek na brzdy, od nás ale dostanete kolo seřízené a sestavené tak nejvíc, jak to jde vzhledem k dopravě (musíte jen otočit řídítka a nandat pedály)

  

Dětské kolo 20" - Author Record 20"je kvalitní lehké kolo za výborné peníze,  je pro děti od  cca 112 cm (5 či 5,5 let) a vydrží cca 1,5 až 2 sezony, tedy do cca max. 124 cm.  A hlavně - kola Author bez problémů prodáte za dobrou cenu jako bazarové, drží si svojí cenu i kvalitu, děti si tak užijí lehké kolo za super peníze a kolo budete mít v záruce.

Poctivá dětská cyklistika, E. Šenkyříková


 
dětské lehké kolo Author Record 20"