Lehké dětské kolo Beany 16" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace:

Vhodné:
POZOR! 
- jedná se o "menší 16", respektive kolo 16" s menším rámem, než obvykle bývá, přečtěte si prosím pečlivě (i v naší recenzi), pro jak vysoké dítě je kolo vhodné.
Pro děti od cca 3 či 3,5 let let do cca 4,5 či 5 let. Od výšky cca 95 do cca 107 cm (při výšce 103, 104 či 105 cm kupte raději jiné kolo 16", které dítěti déle vydrží, viz naše recenze).
Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 38 cm (sedlo je nejníže na 43,5 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a dobře ho ušlápne). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 43,5 - 52 cm. Sedlo je měkké, pohodlné, má plastové madlo, rodiče mohou dítě pomoci přidržovat při prvních jízdách. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Innova 16´ x 1,5, jemný vzorek, autoventilek. 
Váha, délka: 5,7 kg včetně pedálů, 106 cm. 
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce, ani nejdou žádná přidělat.
Řídítka:  60 cm (měřeno od země k horní části gumových rukojetí).
Varianty:
 více barev.

 

Dětské kolo 16" - Beany Zero 16 - test, recenze, zkušenosti

dětské kolo vel. 16 - Beany Zero 16Na trh vstoupila od roku 2019 nová značka lehkých dětských kol  Beany Zero, od začátku jsme její autorizovaní prodejci.Jsou to krásná ultralehká kola za dobrou cenu, pojďme se na ně podívat podrobněji. 

Předně je potřeba říci, že kolo vybírejte vždy k aktuální výšce dítěte a rozměru od rozkroku k zemi. 

Dětská kola vel. 16" mají sice stejné velikosti kol (pneumatik), ale rám už může být menší či větší a to pak rozhoduje, které kolo bude nejvhodnější pro vaše dítě. Je to totiž případ právě kola Beany Zero 16. I když je kolo zařazeno mezi 16, tak velikost rámu mezi dětskými koly odpovídá spíše kolům vel. 14. Sedátko i řídítka jsou díky menšímu rámu nízko (43 a 60 cm), což se velmi blíží údajům u kol vel. 14".


ultralehké dětské kolo Beany Zero 16
Tato skutečnost, že Beany Zero 16 je vlastně taková "menší šestnáctka" má výhodu a nevýhodu zároveň, jak už to tak vždy bývá.

Super výhoda je, že je pro děti již od cca 3 let, od výšky 95 cm a děti mohou přejít rovnou z odrážedla  a bude to jejich první dětské kolo (a nemusíte kupovat kolo 14). Nevýhoda je, že pokud hledáte kolo pro dítě výšky cca 103 či 105 cm, tak na tomto kole by si dítě dlouho nezajezdilo a je potřeba vybrat jiné kolo, které má výš sedátko i řídítka a celkově o trošku větší rám (u nás vám pro tuto výšku doporučíme ultralehká kola Academy 16,  Puky S Pro 16, Kubikes 16L, Woom 3).


ultralehké dětské kolo Beany Zero 16 - jen 5,7 kg!
Nový model 2021 a 2022 mají 
nové uchycení řídítek, nové vylepšené brzdy, nové sedlo, jiný vzorek na pneu a ještě lehčí váhu - osobně jsme převážili a Beany Zero 16 má jen 5,75 Kg! (včetně pedálů) a řadí se tak mezi několik nejlehčích ultralehkých kol na světě.

Všechna dětská kola, která mají váhu mezi 5,7 až 6,5 kg jsou kola s excelentní váhou, drobný rozdíl je způsobený u Beany napřiklad i tím, že má o něco menší rám, než jiná dětská kola 16.


Pojďme 
se podívat na kolo podrobněji. Kromě skvělé váhy bychom vyzdvihli i měkké originální sedlo s držátkem (bude se hodit pro rodiče při prvních jízdách). Sedátko je nízko, již na 43,5 cm, takže kolo je využitelné pro děti již od 95 cm výšky. Na řetězu je ochranný kryt (pro modely do 2022). Pro modely od 2023 už na Beany Zero 16 kryt není (viz poslední foto), podobně jako u Kubikes.
To je v podstatě jediný rozdíl mezi modely 2022 a 2023. 

kryt řetězu u dětského kola Beany Zero 16sedlo - lehké dětské kolo Beany 16 Zerolehké dětské kolo Beany Zero 16

Dětí brzdí pomocí 2 brzdových páček na řídítkách (kolo tedy nemá torpédo se šlápnutím vzad. Pokud děti umí brzdit z odrážedla, tak s tím nemívají problém). V základní výbavě nejsou odrazky, ale od nás je dostatne jako dárek. Pneumatiky mají jemný vzorek, jsou v pohodě na silnici i na lesní cesty. Pedály jsou dostatečně velké, dětem z nich nekloužou nohy.

 brzdové páčky - lehké dětské kolo  Beany Zero 16vzorek pneu - lehké dětské kolo Beany Zero 16pedál u kola Beany Zero 16


Co je potřeba vyzdvihnout, jsou krásné barvy a vyladěnost kol Beany Zero do posledního detailu. Kryt na řídítkách, detaily na rámu či sedle, výrobce si s koly rozhodně vyhrál a i nadále je vylepšuje, jsme rádi, že jsme i svými zkušenostmi mohli v některých technických věcech přispět k vývoji dalších Beany. 

krásné detaily na kole Beany Zerokrásné detaily Beany Zero 16krásné detaily na Beany Zero

U nás ke kolu můžete dokoupit dokonce i blatníky a v případě vyhlášené Akce dostanete i dárek - náš stojánek na míru (Samostatně neprodejný. K tomuto kolu běžně jiný stojánek neseženete).

blatníky pro kolo Beany Zero 16stojánek pro kolo Beany Zero 16

A ještě důležitá informace: v jakém stavu k vám dětské kolo Beany Zero 16 dorazí domů?

Od nás přijde kolo již seřízené a z 98 % sestavené, v naší krabici na míru. (viz Jak pečujeme o kolo, než k vám dorazí domů). Vy musíte jen otočit řídítka a nandat pedály, jinak už je sestavené. K tomu vám pomůže dárek od nás - nářadí a návody v naší sekci Návody.

Zde vidíte, jak přichází kolo z továrny na náš sklad a jak k vám přijde kolo OD NÁS (na kola pořizujeme i větší krabice na míru, aby se tam vešlo složené kolo s oběma pneumatikami).

kolo Beany 16 - jak přijde z továrnyjak odchází kolo od nás

Dětské kolo Beany Zero 16 je svými designy osvěžením v lehkých dětských kolech. Jsme rádi, že jsme se stali autorizovanými prodejci nové značky ultralehkých kol Beany. Beany je navíc česká firma (výroba kol probíhá samozřejmě jinde, jako u všech kol na trhu). Pokud máte větší dítě, tak se podívejte i na větší velikosti kol Beany 20, Beany 24 a Beany 26. Zde na fotografie vidíte vedle sebe Beany Zero 16 a Beany Zero 20.

dětské lehké kolo Beany Zero 16 a Beany Zero 20

Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika