Lehké dětské kolo Beany 20" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 5 let let do cca 7 let. Od výšky cca 109 do cca 122 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 47 cm (sedlo je nejníže na 54,5 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 54,5 - 66,5 cm. Sedlo je měkké, pohodlné.
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Innova 20´ x 1,5, autoventilek. 
Váha, délka: 7,8 kg, 130 cm. 
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce
Řídítka:  výška 72 cm (měřeno od země k horní části gumových rukojetí), šířka 48 cm.
Řazení: shimano altus, 7 rychlostí
Varianty:
 více barev

Dětské kolo 20" - Beany Zero 20 - test, recenze, zkušenosti


lehké dětské kolo beany

V roce 2019 vstoupila na trh nová značka lehkých dětských kol  Beany Zero, byli jsme od začátku let jejími autorizovanými prodejci.
Jsou to pěkná ultralehká kola,  pojďme se na ně podívat podrobněji. Na Beany zero 20 můžete navázat po oblíbeném dětském kole Beany Zero 16.

Předně je potřeba říci, že kolo vybírejte vždy k aktuální výšce dítěte a rozměru od rozkroku k zemi. 

Děská kola 20" mají sice stejné velikosti kol (pneumatik), ale rám už může být menší či větší a to pak rozhoduje, které kolo bude nejvhodnější pro vaše dítě.

Je to totiž případ právě kola Beany Zero 20, které svým rámem odpovídá menší 20" (v našich recenzích např. i Kubikes 20 S). 

Co z toho plyne pro výběr kola pro vaše dítě? 

Tato skutečnost, že Beany zero 20 je vlastně taková "menší dvacítka" má výhodu a nevýhodu zároveň, jak už to tak vždy bývá.
Super výhoda je, že je pro děti již od cca 5 let, od výšky cca 108 či 109 cm (jiné 20" jsou až od 114 cm).
Nevýhoda je, že vyšším dětem kolo vydrží kratší dobu než jiné 20" . Takže když to shrnu, pokud má vaše dítě výšku např. 108 - 112 cm, tak je pro něj Beany zero 20 ideální, bude na začátku rozměru a kolo mu vydrží cca 1,5-2 roky. Pokud má vaše dítě výšku 113 či 118 cm, tak pokud chcete aby mu kolo vydrželo aspoň 1,5 sezony, pak vyberte dětské kolo 20 s větším rámem (u  nás např. dětské kolo Kubikes 20L). Případně pokud jste v pohodě, že kolo dítěti vydrží na jednu sezonu - jeden rok a pak podědí sourozenec, nebo ho výhodně prodáte a dítě přejde plynule např. na Beany Zero 24, tak to je samozřejmě také výborná varianta. 
Svojí top váhou 7,8 kg (včetně pedálů) se Beany Zero 20 řadí mezi několik nejlehčích kol na světě (viz kategorie ultralehkých kol).

Pojďme se podívat na kolo podrobněji. Kromě skvělé váhy bychom vyzdvihli i měkké originální sedlo. Řazení je u Beany Zero 20 řešeno páčkami, má 7 rychlostí. Oproti Revoshiftu (kde se řadí otočnou rukojetí u gripu) jdou páčky o něco lehčeji, na druhou stranu si dítě musí osvojit, jestli potřebuje posunout páčku směrem dopředu nebo dozadu, aby dosáhlo kýženého efektu změny řazení. No, s tím trochu bojují děti, junioři i někteří dospělí, zvláště ženy, takže to se děti holt musí naučit a nebo to zkouší pokus omyl, což je také regulérní učební metoda:-)

lehké dětské kolo Beany - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.cz

V základní výbavě najdete všechny odrazky. Pneumatiky mají jemný vzorek, jsou v pohodě na silnici i na lesní cesty. Pedály jsou dostatečně velké, dětem z nich nekloužou nohy.

lehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.cz


Ke kolu můžete zakoupit stojánek, což je super, dítě pak neháže s kolem na zem a nepoškozuje se tak lak, či komponenty. Také pro vás výrobce nabízí košík s lahví (pasuje POUZE pro Beany 20 a 24, je s menší lahví 350 ml, aby se vešla do rámu). Stejně tak je možné ke kolu zakoupit pasující blatníky.

lehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.cz 

 

Co je potřeba vyzdvihnout, jsou krásné barvy a vyladěnost kol Beany Zero do posledního detailu. Kryt na řídítkách, detaily na rámu či sedle, výrobce si s koly rozhodně vyhrál. Výrobce kola stále vyvíjí. Jsme rádi, že jsme i svými zkušenostmi mohli v některých věcech přispět k vývoji dalších Beany. 

lehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.cz

 

Dětské kolo Beany Zero 20 je svými designy osvěžením v lehkých dětských kolech. Jsme rádi, že jsme více let byli autorizovanými prodejci nové značky ultralehkých kol Beany.  Beany je navíc česká firma (výroba kol probíhá samozřejmě jinde, jako u všech kol na trhu). Můžete vybírat kola ze všech velikostí - odrážedla, dětská kola Beany 16, Beany 20, Beany 24 a Beany 26. Zde na fotografie vidíte vedle sebe Beany Zero 16 a Beany Zero 20. A na další pak Beany Zero 20 a Beany Zero 24.

lehké dětské kolo Beany 16 a 20 - Neobyčejně.cz

lehké dětské kolo Beany 20 a 24 - Neobyčejně.cz

Lehká dětská kola Beany vám na základě mnoha let prodeje a seřízování těchto kol, velmi rádi doporučujeme. 

Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika - Neobyčejně.cz

lehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.czlehké dětské kolo Beany 20 - Neobyčejně.cz