Lehké dětské kolo Puky LS Pro 16" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 3,5 či 4 let let do cca 5,5 let. Od výšky cca 100 do cca 114 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 39 cm (sedlo je nejníže na 46 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). -
Info: součástí kola je již namontovaný stojánek. Možnost u nás dokoupit blatníky.
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 46 - 55 cm. Sedlo je měkké, pohodlné. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 16´ x 1,5, autoventilek. 
Váha, délka: 6,2 kg včetně pedálů a bez stojánku, délka kola je 113 cm.
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce a nejdou na kolo namontovat
Řídítka výška: 68,5 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí).
Varianty:
 více barevUltralehké dětské kolo 16" - Puky LS Pro 16" - test, recenze, zkušenosti

Ultralehké dětské kolo Puky LS Pro 16
Puky je nejznámější cyklo značka v Německu, existuje desítky let.

Puky jsou specialisti na dětskou cyklistiku - odstrkovadla, odrážedla, kola a doplňky.

Mnoho výrobků Puky jsme vyzkoušeli s vlastními dětmi a Puky prodáváme již 14 let.

Z dětských kol jsme pro vás vybrali  řadu ultralehkých dětských kol Puky LS Pro 16", 18", 20" a 24". 
U každé velikosti najdete recenzi, pojďme tedy na to.


Lehké dětské kolo Puky LS Pro 16 váží jen 6,2 kg (včetně pedálů), patří tak k nejlehčím dětským kolům. Kolo je vhodné pro děti od cca 100 cm (to mají děti kolem cca 3,5 či 4 let). Je vhodné jako první dětské kolo nebo můžete navázat po lehkém kole 14".

Kolo Puky LS Pro 16 má prohnutý rám, pro lehčí nasedání a sesedání z kola. Na řetězu je kryt. Kolo má 2 V brzdy (tzn. 2 páčky na řídítkách), děti většinou umí brzdit páčkou již z odrážedla, takže se to rychle naučí (je to rozdíl oproti jiným kolům, většinou těm těžším, klasickým, ocelovým, kde se brzdí šlápnutím vzad, tzv. torpédo).

prohnutý rám u Puky LS Pro 16kryt u kola Puky LS Pro 162 brzdové páčky u dětského kola Puky LS Pro 16

Sedlo je pohodlné. Do drátů dáváme jako dárek odrazky, protože v základním vybavením od Puky nejsou. Pneu jsou většinou s mírným vzorkem (vzhledem ke špatné situaci na trhu s cyklo-díly v posledních letech, někdy přijdou i pneu s hladším vzorkem, nejsme schopní to vůbec ovlivnit, ale v zásadě to vůbec ničemu nevadí). Na kole můžete jezdit na cyklostezkách i mírném terénu a po lesních cestách. 

sedlo u dětského kola Puky LS Pro 16lehké dětské kolo Puky LS Pro 16

U kola Puky LS Pro 16 již najdete namontovaný stojánek a sehnali jsme pro vás i pasující blatníky.

stojánek u lehkého dětského kola Puky LS Pro 16blatníky pro Puky LS Pro 16 a 18


A ještě důležitá informace, od nás vám dorazí kolo seřízené a z 98% sestavené (s oběma koly)!

Pokud má vaše dítě výšku již 105 cm a více, můžete zvážit, zda by se mu nehodilo kolo Puky LS Pro 18 (jde o skvělou verzi pro větší děti, která na kole teprve začínají, ale nechcete ještě aby šlo na kolo 20, kde už je řazení rychlostí. Kolo má i skvělou váhu! U výrobku najdete podrobnou recenzi. ). Na naší fotografii vidítě vedle sebe lehké dětské kolo Puky LS Pro 16 a .

porovnání Puky LS Pro 16 a 18porovnání kola Puky LS Pro 16 a 18

Ultralehká dětská kola Puky mají krásné jednoduché designy, skvělou váhu a stojánek už v ceně, rozhodně vám kola doporučujeme.

Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika