Lehké dětské kolo Puky LS Pro 18" a 20" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 


Podrobné informace Puky LS Pro 18":

Vhodné: V recenzi najdete podrobně, pro koho je toto kolo jako dělané:-)
Pro děti od cca 4,5 či 5 let let do cca 6,5 let. Od výšky cca 105 do cca 116 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 45 cm (sedlo je nejníže na 51 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Info: součástí kola je již namontovaný stojánek. Možnost u nás dokoupit blatníky.
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 51 - 62 cm, POUZE U NÁS s naším dárkem - delší sedlovkou. Originálně je sedlo od 47,5 do 56 cm. Avšak reálně je využitelné od 51 cm, i když je sedlo nízko, pro malé děti kolem 3,5 let by kolo bylo ještě moc velké, měli by i velkou vzdálenost od sedla k řídítkám. Pro děti kolem 105 cm je kolo naopak ideální. Sedlo je měkké, pohodlné. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 18´ x 1,5, hladký vzorek, autoventilek. 
Váha, délka: 6,4 kg včetně pedálů, bez stojánku, délka kola je 122 cm.
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce a nejdou na kolo namontovat
Řídítka výška: 71,5 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí).
Varianty:
 více barev

Podrobné informace Puky LS Pro 20":

Vhodné: Pro děti od cca 5 či 6 let let do cca 7 let. Od výšky cca 113 do cca 126 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 47,5 cm (sedlo je nejníže na 55,5 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Info: součástí kola je již namontovaný stojánek a černý zvonek na řídítkách! Možnost u nás dokoupit original blatníky.
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 55,5 - 67. Sedlo je měkké, pohodlné. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 20´ x 1,5, jemný vzorek, autoventilek. 
Váha, délka: 8,35 kg včetně pedálů, bez stojánku, délka kola je 133 cm.
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce a nejdou na kolo namontovat
Řídítka výška: 76 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí).
Řazení: Shimano, 7 rychlostí, otočná rukojeť
Varianty:
 více barev

 

Ultralehké dětské kolo 18" - Puky LS Pro 18" - test, recenze, zkušenosti

Ultralehké dětské kolo Puky LS Pro 18
Puky je nejznámější cyklo značka v Německu, existuje desítky let.

Puky jsou specialisti na dětskou cyklistiku - odstrkovadla, odrážedla, kola a doplňky.

Mnoho výrobků Puky jsme vyzkoušeli s vlastními dětmi a Puky prodáváme již 14 let.

Z dětských kol jsme pro vás vybrali  řadu ultralehkých dětských kol Puky LS Pro 16", 18", 20" a 24". 
U každé velikosti najdete recenzi, pojďme tedy na to.

 

Proč je dle nás dětské kolo Puky LS Pro 18" tak super ?
A) kolo je skvělé pro děti, které přecházejí z odrážedla a mají kolem 4 - 5 let  a mají výšku cca 105, 106 či 107 cm apod. Při této výšce mohou jít sice na dětské kolo 16", ale brzo z něj vyrostou. Na 20" jsou zase ještě malé nebo nechcete, aby přecházely z malého odrážedla rovnou na větší kolo 20" (je to moc velký rozdíl) a kde navíc už musí řešit řazení rychlostí. 
Dětské kolo Puky LS Pro 18 má 2 brzdové páčky na řídítkách. Nemá ještě řazení (tudíž stejně jako 16") a dětem vydrží cca 1,5 až 2 roky, než přejdou na 20" a zároveň jim bude velikostně dobře.
Aby kolo hodně dobře využily, tak ke kolu přidáváme DÁREK - měkké sedlo s delší sedlovkou, tím pádem kolo dítěti déle vydrží (original sedlovka je jen do 56 cm, s naší delší sedlovkou je až do 62 cm ode země. Stačí pak vyměnit jednoduše celé sedlo (sedlovka, která je udělaná na míru, je už přidělaná k sedlu).

B) kolo je vhodné pro děti, které jezdily na 12" nebo 14", mají výšku 105 cm a pár centimetrů více. Potřebují přejít na větší kolo a 16" by jim nevydržela už moc dlouho a máte svůj důvod, proč nechcete, aby přešly rovnou na 20" (že by bylo kolo ještě moc velké a nechcete dítě odradit, že by dítě nepochopilo řazení apod.).
Pak jako mezistupeň poslouží Puky S Pro 18" velmi dobře. Zvlášť díky naší přidané delší sedlovce, díky níž se prodlouží využitelnost kola.

Lehké dětské kolo Puky LS Pro 18 váží jen 6,3 kg (včetně pedálů), patří tak k nejlehčím dětským kolům. Kolo je vhodné pro děti od cca 105 cm (to mají děti kolem cca 4 či 4,5 let). 

Kolo Puky LS-Pro 18 má prohnutý rám, pro lehčí nasedání a sesedání z kola. Na řetězu je kryt. Kolo má 2 V brzdy (tzn. 2 páčky na řídítkách), děti většinou umí brzdit páčkou již z odrážedla, takže se to rychle naučí (je to rozdíl oproti jiným kolům, většinou těm těžším, klasickým, ocelovým, kde se brzdí šlápnutím vzad, tzv. torpédo). Kolo nemá řazení rychlostí (což je jeho výhoda a proto je i tak lehkoučké).

prohnutý rám u Puky LS Pro 18kryt u kola Puky LS Pro 182 brzdové páčky u dětského kola Puky LS Pro 18kolo Puky LS Pro 18

Sedlo je pohodlné. Do drátů dáváme jako dárek 4 odrazky, protože v základním vybavením od Puky nejsou. Pneu jsou většinou s mírným vzorkem (vzhledem ke špatné situaci na trhu s cyklo-díly v posledních letech, někdy přijdou i pneu s hladším vzorkem, nejsme schopní to vůbec ovlivnit, ale v zásadě to vůbec ničemu nevadí). Na kole můžete jezdit na cyklostezkách i mírném terénu a po lesních cestách. 

sedlo u dětského kola Puky LS Pro 18kolo Puky LS Pro 18lehké dětské kolo Puky LS Pro 18kolo Puky LS Pro 18

U kola Puky LS Pro 18 najdete již namontovaný stojánek a sehnali jsme pro vás i pasující blatníky.

stojánek u lehkého dětského kola Puky LS Pro 18blatníky pro Puky LS Pro 16 a 18


A ještě důležitá informace, od nás vám dorazí kolo seřízené a z 98% sestavené (s oběma koly)!

Na naší fotografii vidíte vedle sebe lehké dětské kolo Puky LS Pro 16 a Puky LS Pro 18 .

porovnání Puky LS Pro 16 a 18porovnání kola Puky LS Pro 16 a 18

Ultralehká dětská kola Puky mají krásné jednoduché designy, skvělou váhu a stojánek už v ceně, rozhodně vám kola doporučujeme.

Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika

dětské lehké kolo Author Record 20"