Lehké dětské kolo Woom 14" a 16" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučíte svým přátelům a známým. 


Podrobné informace Woom 2 (14")

Vhodné: Pro děti od cca 3 či let (či 3,5 let) do cca 4,5  let. Od výšky cca 93 až 105 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 35,5 cm (sedlo je nejníže na 40,5 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 40,5 - 48,5 cm. Sedlo je měkké, pohodlné. Sedlo se posouvá pomocí nářádí - inbusu (model 14 nemá rychloupínák).
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce. 
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 14´ x 1,5, pneu má jemný vzorek (není úplně hladká), s výplety, autoventilek. Můžete dokoupit original blatníky (jiné nepasují).
Váha, délka: 5,4 kg (včetně pedálů), 97 cm
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce a nejsou na to uzpůsobená.
Řídítka: 65 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), dá se měnit jejich náklon. Gripy i řídítka mají užší průměr, než bývá zvykem, aby se malým děti dobře držela (místo průměru 22 mm, mají 19 mm), jen pozor běžné zvonky musíte v úchytu něčím vypodložit.
Varianty: více barev.

Podrobné informace Woom 3 (16")

Vhodné: Pro děti od cca 3,5 let (či 4 let) do cca 5,5 či 6 let. Od výšky cca 102 do cca 114 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 42 cm (sedlo je nejníže na 48 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 49 - 63 cm. Sedlo je pohodlné. Posouvá se pomocí rychloupínáku.
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce. 
Pneumatiky: Nafukovací Schwalbe (Kenda) 16´ x 1,5, pneu má jemný vzorek (není úplně hladká), s výplety, autoventilek. Můžete dokoupit i original woom blatníky (jiné na ně nepasují), stojánek.
Váha, délka: 5,9 kg včetně pedálů, 109 cm
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce, ani na to kolo není uzpůsobené.
Řídítka: 73 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), dá se měnit jejich náklon. Gripy i řídítka mají užší průměr, než bývá zvykem, aby se malým děti dobře držela (místo průměru 22 mm, mají 19 mm). Zvonky budete muset případně v úchytu něčím vypodložit. 
Varianty: více barev.


Ultralehké dětské kolo Woom 2 (vel. 14") a kolo Woom 3 (vel. 16") -  recenze, test, zkušenosti

lehké kolo Woom 3 - neobycejne.czlehké kolo woom 2 - neobycejne.cz

Jako jedni z prvních jsme začali nabízet v České republice ultralehká dětská kola Woom (rakouská firma), máme proto s koly Woom hodně zkušeností.
Firma pojímá dětskou cyklistiku komplexně, což se nám líbí.

Kola Woom mají nízkou váhu, dobrou geometrii (vše je tak akorát pro malé děti, dobře se jim jezdí), pěkné designy, možnost dokoupit doplňky. Nejmenší kolo je Woom 2 - vel. 14´´ a další následuje Woom 3 - vel. 16´´, Woom 4 - vel. 20, Woom 5 - vel. 24 a Woom 6 - vel. 26.

 

Jsme rádi, že vám můžeme kola Woom nabídnout, patří do Našeho top výběru lehkých dětských kol. 

Ultralehké dětské kolo Woom 14 (2) je pro děti od 93 cm (3 či 3,5 let). Je na cca 1,5 až 2 sezony, tedy do cca max. 105 cm. Navazující lehké kolo Woom 16 (3) je pro děti od 102 cm.

 

váha kola Woom 2váha Woom 3

 

Dětská kola Woom patří k nejlehčím dětským kolům na světě (woom 2 má  jen 5,4 kg, woom 3 má jen 5,9 kg a woom 4 má jen 7,7 kg - samozřejmě vážíme včetně pedálů).  

Přitom na první pohled vám kolo přijde bytelné, rámové trubky nejsou nijak úzké a tak nízkou váhu byste mu, dokud ho nezvednete, nehádali. Zároveň má dostatečně vysoko řídítka, takže děti mají vzpřímený posez, což u prvních jízd může dětem trochu pomoci (není to však vůbec podmínkou, většina ostatních lehkých kol má více sportovní posez, např. Beany nebo Kubikes, a děti i rodiče jsou s koly také velmi spokojení).

 

Jak už začíná být zvykem u takto lehkých dětských kol, už od velikosti kol 14´ mají Woom kola brzdný systém s volnoběžkou - tedy přední a zadní čelisťovou brzdu, děti brzdí páčkami na řídítkách.
Pravá brzdová páčka je barevná (na fotu zelená), aby se to dětem nepletlo, což pokládám za milou vychytávku.
Poslední nové modely Woom 2 (14) a Woom 3 (16) mají kryt řetězu. Osobně nám přišel v pohodě i model, který byl úplně na začátku, který kryt neměl. Pak byl model krytu do roku 2021 a dále je už další design krytu řetězu, viz foto.

lehké dětské kolo woom - barevná páčkakryt řetězu u kola Woom - neobycejne.cz

 

Dětská kola Woom 14 i 16 mají možnost omezit otáčení řídítek. Některé děti to mohou ocenit při prvních jízdách - učí se šlapat, brzdit a koukají "po všem co lítá", takže se jim kolo díky tomu více drží ve směru.  Nedoporučujeme to ale nechávat napořád, jak se děti naučí jezdit, přijde nám lepší již nechat plný rejd řídítek (to znamená gumový kroužek povolíme). Při soustavném používání se logicky gumový kroužek ochodí a praskne a pak když chcete prodat kolo jako bazarové, tak začnete shánět náhradní díl, což není úplně jednoduché. Navíc děti se naučí s kolem jezdit s plnými možnostmi a nepřekvapí je pak přechod na další větší kolo. Sedlo je dostatečně velké a pohodlné.

omezení řídítek Woom 2 a Woom 3sedlo u kola Woom 14 a Woom 16


Pneumatiky jsou vhodné na asfalt i na lesní cesty. Pneumatiky mají na sobě reflexní proužek. Navíc si můžete na kolo i přidělat odrazky, kterou jsou součástí balení.

lehké kolo woom - neobycejne.czpneu u kola Woom 14 a Woom 16

 

Dětské kolo Woom 14 má posouvání sedla na inbus, kolo Woom 16 už má rychloupínák.

posouvání sedla na inbus - u Woom 2dětské kolo Woom 16 s rychloupínákem

 

Rám kola je mírně prohnutý, dětem se dobře nasedá i sesedá. 

lehké kolo Woom - neobycejne.czlehké kolo Woom - neobycejne.czseřizování dětských kol Woomseřizování dětských kol Woom

 

Zde na fotu vidíte celou rodinku kol Woom, tzn. lehké dětské kolo Woom 4 (20´), Woom 3 (16´) a Woom 2 (14´) (pozn. jedná se o předešlé modely bez krytu řetězu). Věřím, že pokud vám Woom padne do oka, tak budete rádi pokračovat i ve větších woom velikostech Woom 20, Woom 24 a Woom 26:-)

dětská kola Woom 4,3 a 2

 

Original doplňky ke kolům Woom - helmy, blatníky, stojánek. Určitě dětem pořiďte ke kolu stojánek, jinak s kolem hází po zemi, zbytečně si ho poničíte a poškrábete.

stojánek ke kolu Woom 14 a Woom 16 blatníky lehké kolo Woom - neobycejne.cz -- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika