Lehké dětské kolo Woom 20", 24" a 26" - recenze

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

 

  
Podrobné informace Woom 4 (20"):

Vhodné: Pro děti od cca 5,5 let (či 6 let) do cca 8 let. Od výšky cca 114 až 125 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 49 cm (sedlo je nejníže na 57 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 57 - 69 cm. Sedlo se posouvá pomocí rychloupínáku. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 20´ x 1 3/8, pneu má jemný vzorek, autoventilek. Ke kolu můžete dokoupit i original woom blatníky (jiné na ně nepasují).
Váha, délka: 7,9 kg, 131 cm
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce
Řídítka: 73 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), dá se trochu měnit jejich náklon (viz recenze) 
Řazení: microShift, 7 rychlostí
Varianty: více barev

Podrobné informace Woom 5 (24"):

Vhodné: Pro děti od cca 7,5 let do cca 10,5 let. Od výšky cca 125 cm do 140 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 59 cm (sedlo je nejníže na 67 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 67-82 cm. Sedlo se posouvá pomocí rychloupínáku. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 24" x 1,85, pneu má jemný vzorek, autoventilek, rychloupínák na kolo.
Váha, délka: 8,7 kg (včetně pedálů)
Přídavná kolečka:  x
Řídítka: 86 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí).
Řazení: gripshift SRAM 3.0, 8 rychlostí
Varianty: více barev

Podrobné informace Woom 6 (26"):

Vhodné: Pro děti od cca 9,5 let (či 10 let) do cca 12 let. Od výšky cca 138 až 158 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 65,5 cm (sedlo je nejníže na 74,5 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). 
Materiál: hliník (rám).
Sedlo: vysouvací 74,5 - 91 cm. Sedlo se posouvá pomocí rychloupínáku. 
Brzda: Přední a zadní čelisťová brzda, páčky jsou přizpůsobené dětské ručce.
Pneumatiky: Nafukovací Kenda 26´ x 1 3/8, pneu má jemný vzorek, autoventilek. Ke kolu můžete dokoupit i original woom blatníky (jiné na ně nepasují).
Váha, délka: 9,8 kg, 173 cm
Přídavná kolečka: nejsou součástí vybavení, ani nejsou od výrobce k dispozici v nabídce
Řídítka: 91 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), dá se trochu měnit jejich náklon (viz recenze) 
Řazení: gripshift SRAM 3.0, 8 rychlostí
Varianty: více barev

  
Lehké dětské kolo Woom 4 (20"), Woom 5 (24") a Woom 6 (26") - recenze, test, zkušenosti


Jako jedni z prvních jsme začali nabízet 
v České republice ultralehká dětská kola Woom (rakouská firma), máme proto s koly Woom hodně zkušeností.
Firma pojímá dětskou cyklistiku komplexně, což se nám líbí.

Kola Woom mají nízkou váhu, dobrou geometrii (vše je tak akorát pro malé děti, dobře se jim jezdí), pěkné designy, možnost dokoupit doplňky. Nejmenší kolo je Woom 2 - vel. 14´´ a další následuje Woom 3 - vel. 16´´, Woom 4 - vel. 20, Woom 5 - vel. 24 a Woom 6 - vel. 26.

Jsme rádi, že vám můžeme kola Woom nabídnout, patří do Našeho top výběru lehkých dětských kol. 

Ultralehké dětské kolo Woom 4 (20") je pro děti od 113 cm (cca 5,5 let). Navazující lehké kolo Woom 5 (24") je pro děti od 125 cm a poslední dětská velikost Woom 6 (26")od 138 cm. 

 

  váha včetně pedálů min.-max. výška sedla od země doporučujeme pro výšku rozměr od rozkroku k zemi, měřit viz zde.
Woom 4 7,8 kg 57-72 cm 113-125 cm 49 cm
Woom 5 8,8 kg 67-82 cm 125-140 cm 59 cm
Woom 6 9,8 kg 74,5-91 cm 138-158 cm 65,5 cm

 

Asi nejčastější dotazy, které máte, je na využití kola. Kola Woom 4+5+6 mají vzpřímenější posez, jsou výborná na silnice, cyklostezky, lesní cesty, celkově na normální rodinné výlety. Pokud jste více cyklistická rodina a jezdíte delší výlety, potřebujete, aby se dítě pořádně opřelo do kola při vyšlapání kopců, pak se podívejte i jiná na lehká dětská kola, kde je klasický sportovní posez, více dopředu (kola do terénu Kubikes 20 a 24, kola Beany 20 + 24+ 26 + 27,5). 

Pojďme se podívat na ultralehká kola Woom podrobněji.
Pneumatiky jsou vhodné na asfalt i na lesní cesty. Doporučujeme si na kolo přidělat odrazky, kterou jsou součástí balení. Sedlo je pohodlné a dá se posouvat snadno díky rychloupínáku. Bývají tam na sedlovce i rysky, abyste vždy viděli, kam přesně sedlo posouváte.

lehké kolo woom - neobycejne.czlehké kolo Woom - neobycejne.cz

 

Přední i zadní kolo má také rychloupínák, snadněji tak můžete sundat pneu, např. při převozu v autě.  Přehazovačka je 7 rychlostní s grip shiftem (otáčíte na rukojeti řídítek). Součástky na kolech s v posledních době často mění a tak zpracování přehazování rychlostí na řídítkách může vypadat jinak než na našich fotografiích.

lehká kola Woom - neobycejne.czlehká dětská kola Woom - neobycejne.czlehká kola Woom - neobycejne.czlehká dětská kola Woom - neobycejne.cz

 

Brzdové páčky jsou dobře uzpůsobené dětské ruce. Co je dobrá vychytávka u těchto modelů Woom 4+5+6, že systém uchycení řídítek umožňuje posouvat řídítka trochu dopředu a dozadu, tím můžete korigovat vzdálenost řídítek (jak děti rostou, můžete řídítka upravit přesně na míru). 

lehká kola Woom - neobycejne.czlehká kola Woom - neobycejne.cz

 

 

 

 

Rám kola je mírně prohnutý, dětem se dobře nasedá i sesedá. 

lehké kolo Woom - neobycejne.czlehká kola Woom - neobycejne.cz


Lehká dětská kola Woom k vám přijdou OD NÁS již seřízená - poskytujeme tuto službu ZDARMA, velikosti Woom 4+5+6 vám dojdou sestavené včetně obou pneumatik!, v naší větší original krabici (od výrobce jsou pneu sundané), viz foto.
https://www.neobycejne.cz/detske-helmy-na-kolo-a-odrazedlo?filter_values%5B3598%5D%5B421249178%5D=1https://www.neobycejne.cz/detske-helmy-na-kolo-a-odrazedlo?filter_values%5B3598%5D%5B421249178%5D=1lehké dětské kolo Woom - Neobycejne.cz  

 

Original doplňky ke kolům Woom - helmy, blatníky (model Clip on pro kola od roku výroby 2021). Určitě dětem pořiďte ke kolu stojánek, jinak s kolem hází po zemi, zbytečně si ho poničíte a poškrábete.

stojánek ke kolu Woom 14 a Woom 16 blatníky lehké kolo Woom - neobycejne.czhelma Woom - Neobycejne.cz -- E. Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika --