Lehké dětské kolo Youngster Belt 16 - recenze

Lehké dětské kolo s řemenem -  Amulet Youngster Belt 16 - model 2022

Lehké dětské kolo vel. 16, specialita kolo s řemenem! Od 3,5 či 4 let, jen 6,5 kg (včetně pedálů)! Přečtěte si naší recenzi - TEST kola, kde najdete naše zkušenosti z praxe (viz dole).

Podrobné informace:

Vhodné: Pro děti od cca 3,5 či 4 let do cca 5,5 či 6 let. Od výšky cca 99 do 112 cm. Rozměr od rozkroku k zemi musí mít děti alespoň 39 cm (sedlo je nejníže na 45 cm, na kole na rozdíl od odrážedla je žádoucí, když dítě dosáhne na zem jen špičkami, bez problémů tak zastaví, na kole se nekrčí a ušlápne ho). K výběru správné velikosti kola vám pomůže náš článek Jak vybrat správnou velikost dětského kola.
Kolo s řemenem! (viz naše recenze).
Materiál: AMULET 16 ALLOY SG (rám).
Sedlo: vysouvací 45 - 56 cm. Sedlo je pohodlné. Má i držátko, rodič může pomoci při počátečních jízdách.
Brzda: 2 brzdy Promax V (2 brzdové páčky na řídítkách)
Pneumatiky: Wanda 16´ x 2,125, pneu má jemný vzorek (není úplně hladká) vhodné i do terénu, autoventilek. 
Váha, délka: 6,5 kg i s pedály; 113 cm
Přídavná kolečka: jsou součástí, najdete je v krabici u kola
Řídítka: výška 64 cm (měřeno k horní části gumových rukojetí), šířka 54 cm


Lehké dětské kolo 16" - Amulet Youngster 16 Belt - test, recenze, zkušenosti

lehké dětské kolo vel. 16 - Amulet Youngster 16 Belt
Dětská kola české značky Amulet prodáváme již více let. Z jejich nabídky jsme pro vás vybrali to nejlepší - lehká dětská kola Amulet Lite 16 a Amulet 20 a Amulet 24.

Nyní vám představujeme novinku kolo s řemenem Amulet Youngster 16 Belt.
Jsou to všechno lehká kola za velmi dobrou cenu. 

Dětské kolo Amulet Youngster 16 Belt váží skvělých 6,5 kg ( včetně pedálů!), proto jsme ho zařadili do Našeho top výběru lehkých kol. 

 


To, čím se kolo liší od jiných kol je, že má místo řetězu řemen. 

lehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Beltlehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Belt

Proč výrobci stále častěji používají řemen na dospěláckých i dětských kolech? 
Menší váha, hezčí design, prakticky bezúdržbovost (občas stačí otřít hadříkem s teplou vodou) a hlavně tichý chod a nešpiní (nebudou nikde skrvny od oleje). Ohledně jízdních vlastností bychom ale neviděli žádný rozdíl oproti klasickému řetězu, to nám přijde stejné.  

 

Kromě skvělé váhy za super cenu, bychom vyzdvihli i měkké sedlo s držátkem (bude se hodit pro rodiče při prvních jízdách, kdy s dětmi běhají). Sedátko je nízko, již na 45 cm, takže kolo je využitelné pro děti již od 99 cm výšky. Ke kolu jsou přidané i odrazky.

lehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Beltlehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Belt

 

Jak už začíná být u lehkých dětských kol ustálenou zvyklostí, nebrzdí se již šlápnutím vzad (torpédo), ale na kole jsou 2 V brzdy, to znamená 2 páčky na řídítkách, děti většinou umí brzdu využít již z odrážedla.

lehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Beltlehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Belt

 

Pneumatiky jsou šiřší (16 x 2,125), jsou proto v pohodě i na lesní cesty a do terénu, i to dětem může pomoci lépet držet rovnováhu při prvních jízdách. Co je důležité a co někteří z vás poptáváte - k dětskému kolu Amulet Youngster 16 Belt můžete přidělat přídávná kolečka, která jsou v základní výbavě kola.

lehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Beltpřídavná kolečka ke kolu

 

K malým dětským kolům je většinou skoro nemožné sehnat stojánek, u nás máme stojánek na míru. Odkoušeli jsme i pasující blatníky, podrobnosti k přidělání.

stojánek ke kolu Amulet Youngster Belt 16blatníky pro Amulet Youngster Belt 16 

 

lehké dětské kolo vel. 16 s řemenem- Amulet Youngster 16 Belt

Dětské kolo Amulet Youngster 16 Belt patří k nejlehčím kolům na trhu a je s řemenem za super cenu, rozhodně vám kolo doporučujeme. Dále pak můžete pokračovat další velikostí kola Amulet 20.

Eva Šenkyříková, Poctivá dětská cyklistika


 


Dětská kola - porovnání na Neobycejne.cz Jak vybrat správnou velikost dětského kola - neobycejne.czJak vybrat dětské koloKolik váží dětská kola