Nejlepší lehká dětská kola a jejich silné stránky

Milí zákazníci, 

15 let jsme byli velká speciálka na lehká dětská kola a odrážedla. Co nás odlišovalo od všech, byly naše články, recenze, porovnávací tabulky a návody.
Byla za tím obrovská mravenčí práce, stovky hodin práce, focení, úpravy fotek, psaní recenzí atd. A také jsme měli telefonickou Poradnu.

Když jsme se rozhodli změnit směřování naší firmy, tak jsme zvažovali, jestli i nadále nechat veřejně přístupné všechny cenné informace a zkušenosti, které jsme za těch dlouhých 15 let vytvořili. Rozhodli jsem se, že by bylo škoda to jen tak nechat zmizet. A tak si i nadále můžete naše informace zdarma přečíst, i když už kola a odrážedla neprodáváme (momentálně jsou všechny texty pouze překopírované, postupně to ještě doupravíme). 

Berte prosím na vědomí, že recenze jsou naposledy aktualizované v letech 2022-23, takže starší bazarové modely mohou mít některé věci jinak a ty naopak nejnovější třeba také, takže si ověřujte info u svých prodejců nebo od lidí, od kterých kupujete bazarově.

Ať už si koupíte kolo nové či bazarové, budeme moc rádi, když si ke kolu vyberete z našich krásných cyklodoplňků nebo nás na revanš za cenné informace doporučte svým přátelům a známým. 

 

Nejlepší lehká dětská kola a jejich silné stránky


Nejlepší lehké dětské kolo je...?

neobycejne.cz Lehká dětská kola
Ultralehká dětská kola se již stávají samozřejmostí v mnoha rodinách. Rodiče pochopili, že především pro první a druhá dětská kola ( 14", 16", 18" a 20") se opravdu vyplatí investovat do lehkého dětského kola. Dítě se totiž velmi dobře naučí jezdit, kolo může díky nízké váze samo ovládat, vyšlápne i kopce, takže si jízdu na kole ve většině případů oblíbí a společné výlety jsou pak za odměnu.

 

Před mnoha lety jsme začali testovat a prodávat dětská odrážedla. Pak jsme se začali specializovat na lehká dětská kola. Co je v naší filosofii stále zásadní, tak fakt, že vůbec netvrdíme, že je nějaké kolo nejlepší a nejkvalitnější a tudíž nějaká značka kol obecně nejlepší.

Ono totiž záleží, odkud se na to díváte. Nejlepší je podle nás totiž takové dětské kolo, které vašemu dítěti výborně padne (dle výšky, schopností aj.), ulehčí mu život svojí váhou a líbí se mu.
K tomu máme naší Poradnu, kde vám celé roky odpovídáme vaše dotazy a radíme vám, které lehké dětské kolo podle vašich parametrů vybrat. Sami si také vybíráte dle našich originálních tabulek.

A samozřejmě jsou potřeba taková lehká kola, na která je minimálně reklamací - a to zařídíme pouze tím, že kola stále testujeme, prohlížíme novinky a sbíráme zkušenosti v praxi.

U našich dětských kol, která prodáváme, tak najdete cenné recenze, které jinde nenajdete. 

Často se nás ptáte na značky kol. Jste totiž překvapení, že jich máme k výběru tolik a kromě několika více známějších značek (především díky masivním reklamám výrobců), v nich tápete.
Přitom většina ultralehkých dětských kol, která v naší nabídce najdete, jsou svojí kvalitou i váhou srovnatelná, jen nejsou veřejnosti tak známá. 

Proto jsme se rozhodli vám udělat fundovaný popis jednotlivých značek na jednom místě:-)

A schválně to vezmu od těch veřejnosti méně známějších. Všechna kola popisovaných značek jsou samozřejmě ultralehká, podrobnostem s váhou se věnuje tento jiný článek.

 

Představení značek lehkých dětských kol a jejich silné stránky

Bungi Bungi

Holandská značka Bungi Bungi, kterou založili 2 mladí nadšení chlapíci, kteří chtěli mít kromě vlastního obchodu kol i svojí značku dětských kol. Když jsme si s nimi povídali na veletrzích, tak jsme samozřejmě slyšeli příběh plný různých překážek, které je potřeba překonat při vývoji a hlavně výrobě kol a jejího financování. 
Bungi se přiklonili ke kolu s řemenem, kterých na trhu není ještě tolik.
Řemen je nejvíc specifická a silná stránka těchto kol. U větších kol pak mají planetovou převodovku.
Jinak mají jednoduchý pěkný design, několik barev, rozsah velikostí od 14" do 24". První kola od Bungi jsme prodávali již před několika lety, hned jak jsme je v zahraničí objevili.

https://www.neobycejne.cz/lehke-detske-kolo-authorAcademy bikes

Lehká dětská kola Academy byla navržena německou společností S´COOL. Dle jejich videí spolupracovali s lékaři a ortopedy, aby dali dohromady kolo, které by mělo dobrou geometrii pro nejmenší děti. O kolech jsme věděli již nějakou dobu, zařadili jsme je v době, kdy mnoho značek mělo kvůli covidové situaci obrovské výpadky, rádi jsme proto doplnili naše porfolio. 
Jejich specifikem je vzpřímenější posez dětí (podobně jako u Woom) a Academy mají neotřelé barvy, rozhodně pokud ho koupíte pro dítě, tak ho nebudou mít další děti na hřišti:-).
Pokrývají velikosti kola od 14" do 26". Očekáváme i novinku s řemenem, s ním bude kolo svým vybavením a designem na trhu jedinečné.

neobycejne.czneobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kola

 


Puky

Značku Puky rodiče znají dobře i u nás, byli jsme v ČR jedni z prvních, kteří tu začali prodávat odrážedla Puky, když to byla ještě úplná novinka. V Německu to je jedna z nejznámějších značek, která vyrábí odstrkovadla, odrážedla, kola, tříkolky i kočárky. Mají mnoho řad výrobků i v kolech, která se liší svojí váhou a vybavením. My jsme se od nich vybrali pouze ultralehká kola z řady Puky S Pro.
Jejich silnou stránkou jsou lehká kola s jednoduchým vkusným designem, která mají již v základní výbavě stojánek. A čím jsme prosluli, je prodejem specifické velikosti Puky 18, v recenzích najdete, pro koho toto kolo může být tím nejlepším. Kola ve velké míře vyrábějí a hlavně montují přímo v Německu.

neobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaKubikes

Značka, kterou před pár lety u nás ještě nikdo neznal. Byli jsme jedni z prvních, kdo sem z Německa začal kola dovážet a postupně jsme naše zákazníky naučili, že Kubikes patří mezi špičková dětská kola a dnes jich na cyklostezkách uvidíte hodně. V Německu patří značka rodiny Kuisle k velmi populárním, patřili k průkopníkům lehkých dětských kol celosvětově, podobně jako mnoho jiných byli motivovaní vyrobit kola pro svoje vlastní děti.
Silnou stránkou Kubikes je jednoduché, designově čisté kolo v několika základních barvách a kvalitní komponenty. Čím se liší od jiných dětských kol, je šířka pneumatik, jsou to super dětská kola i do terénu a na lesní cesty. Široká škála velikostí od odrážedla, 14" až 27,5". 

neobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kola


Beany

Dětská kola od české společnosti, byli jsme u prodeje prvních kousků v České republice a osobně jednáme s jeho nadšeným majitelem. Kola Beany si rychle našla mnoho spokojených zákazníků. Firma nejdříve vyráběla svoje snowboardy pro děti a pak jí na českém trhu chyběla lehká kola a tak se úspěšně pustila i do tohoto segmentu. 
Silnou stránkou Beany jsou kola s dobrým poměrem kvalita x cena, pěkné barvy. Jejich rámy jsou většinou v porovnání s jinými menší, takže kola mohou děti využít dříve. V jejich nabídce najdete odrážedlo, malou 16" až 27,5 a dokonce lehká horská kola pro děti.

neobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaWoom

Rakouská značka kol, které v Čechách uvidíte už na každém dětském hřišti či cyklostezce. Zakladatelé firmy Woom roky kutili v garáži, kde vznikaly první prototypy. První rámy jim dokonce vyrobila česká firma na výrobu rámů, která byla ochotná do toho jít i jen v pár kusech:-). Woom pak rychle vyrostl v celosvětového dodavatele.
Silnou stránkou této značky je její komplexnost a neustálý vývoj a propojení z praxí (podle mě si kladou otázku, co opravdu pro děti funguje?). Najdete u nich nabídku kol pro malé děti po juniory - odrážedla, kola 14" - 26" a navíc pokračují v horských kolech a dokonce v lehkých dětských elektrokolech. Ke každému kolu mají i doplňky.

neobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kola

 


Amulet

I tato česká značka má v naší cyklistice své stále místo. Je potřeba se však v jejich nabídce dobře vyznat, Amulet mají více řad kol, zákaznící si to často pletou. My v tomto děláme práci za vás a nabízíme vám z jejich nabídky pouze lehká kola.

Čím je tato značka silná, jsou dobré ceny za lehká kola 16" a 20"
a mají i lehké kolo s řemenem.

 

neobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kola

 


Author

Českou společnost Author není potřeba představovat, nicméně je potřeba zdůraznit, že i oni se snaží držet trend a mají ve své nabídce několik lehčích kol, která pro vás už roky nabízíme a recenzujeme. U nás si vyberete z těch nejlehčích, jiné řady jejich kol nenabízíme.

Lehká kola Author jsou dobrá svými komponenty
a dobrým poměrem cena x výkon.

 

neobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kolaneobycejne.cz - Lehká dětská kola

 

Autor článku: Eva Šenkyříková, Neobycejne.cz