Používáme cookies. Více info.


Jak rozložit odrážedlo First bike

Někdy je potřeba odrážedlo First bike rozložit - potřebujete např. při cestě na dovolenou ušetřit co nejvíce místa nebo (a to se nás občas ptáte), potřebujete zaslat poštou, pokud prodáváte odrážedlo jako bazarové.

Připravili jsme pro vás fotonávod, jak na to. Chceme však upozornit na to, že to není řešení, aby se to dělalo často, ale v případě, kdy to opravdu nutně potřebujete a jiné řešení nemáte.

Abyste mohli odrážedlo rozložit, tak klíčové je vyndat vodící tyč z vidlice odrážedla - pak můžete oddělit rám, následně třeba i sundat kola, bude-li potřeba.

1) Odlepte samolepku FB na řídítkách, pod kterou je krytka. Zbyde vám po ní lepidlo, ale samolepka se s trochou šikovnosti dá přilepit znovu (nebo byste pak museli použít oboustrannou lepenku). Pod krytkou je vidět vodící tyč.

Rozložení odrážedla First bike

 

 

 

 

 

 

 

2) Tyč lze vyndat takto - najděte vhodné nářadí, např. nějaké kombinačky (nejde to udělat vším, je potřeba zkoušet). Vsunete do otvoru tyče, zapřete roztažené kombinačky (jde to jen malinko, ale potřebujete, aby se to zapřelo a neklouzalo) a zároveň ve stejný moment táhnete nahoru nebo krouživě táhnete nahoru. Neříkám, že se to povede napoprvé, ale jde to. Není to o síle, ale o šikovnosti, vhodném nářadí a trpělivosti, jako autorka článku jsem to sama vyzkoušela a nafotila.

Rozložení odrážedla First bike

Rozložení odrážedla First bike

 

3) Pokud jste zvolili správné nářadí, tak se vám to podaří o kousek vysunout. To stačí již k tomu, abyste tyč vytáhli celou. Pokud ji pak budete potřebovat zase nandat zpět, můžete i použít s citem kladívko, abyste tam tyč dostali celou a krytku zase mohli zavřít.

Rozložení odrážedla First bike Rozložení odrážedla First bike

 

autor článku: Eva Slejšková, e-shop Neobyčejně.cz