Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Kolik váží lehká dětská kola?
Kolik váží lehká dětská kola?

Dětská lehká kola 16 - Kubike

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší lehká dětská kola. Proč je lehčí kolo pro dítě tak důležité? 

dětské kolo early rider BelterObvyklá váha dětského kola 16 palců je zhruba od 9,5 kg do 13 kg. To je na malé dítě o váze do 25 kg, opravdu hodně. Je to často polovina jejich vlastní váhy!
Kdybychom měli naše dospělácká kola takto těžká - např. 30 či 45 kg, nejezdilo by se nám logicky tak dobře. Dětem proto často dělá problém  rozjet se, kolo ušlápnout, vyjet s ním kopec i obyčejně s ním manipulovat.

Někdy v roce 2012 se na českém trhu poprvé objevila ultralehká kola Early Rider Belter s neuvěřitelnou váhou 5,7 kg, které jsme s naším synem hned otestovali. Těžko se s ním pak loučil, když šel na větší kolo a i já jsem ocenila skvělou manipulaci při nakládní do auta a pod, bylo jak pírko.
Pak přibyly další značky lehkých dětských kol Frog, Woom, Kubike, Saracen a další. A v posledních letech výrobci pochopili, že lehká dětská kola dětem opravdu ulehčují život a nabídka začíná být širší, včetně nádherrných designů (Author, Amulet, Puky, Ridgeback).

U nás najdete náš top výběr lehkých dětských kol v ČR na jednom místě. Vybíráme spolehlivé a kvalitní značky z české i světové nabídky. Všechna kola jsme přeměřili, převážili či dokonce otestovali s dětmi a vše najdete v naší unikátní tabulce porovnání dětských kol.

Nechceme vám nabídnout všechno, ale jen to, za co bychom dali ruku do ohně, co bychom klidně a rádi koupili vlastním dětem. Proto jsme nabídku postupně zúžili na náš top výběr.

osobně vážíme dětská kolaPro přehlednost jsme se rozhodli, že vytvoříme svoje vlastní kategorie lehkých dětských kol (pro vel. 16 palců). 

Samozřejmě se bavíme o váze celého kola včetně pedálů. Nerozumíme tomu, proč se to leckde uvádí bez nich, jako kdyby to byla u těchto kol volitelná součástka :-). A naopak vážíme kola bez přídavných koleček a bez blatníků. U všech našich kol najdete přesnou váhu!, což je bohužel na trhu spíše výjimka, často se tento údaj vůbec nedozvíte, nebo je dle našich zkušeností značně zkreslený.

Zde v textu porovnáváme váhy pouze dětských kol vel. 16 palců. 
Znakem* jsou označena kola, která už při velikosti 16 mají brzdný systém 2 páčky na řídítkách, ostatní neoznačená kola mají klasicky brzdný systém torpédo (šlápnutí vzad). Neznamená to však, že bychom si mysleli, že jeden z těch systému je lepší, spíše abyste to nepřehlédli, je to u menších dětských kolo novinka a u zahraničních trend.
   

Ultralehká dětská kola

lehké dětské kolo 16 palců
Dětská kola se špičkovou váhou od pouhých 5,7 - 6,9 kg. Rozdíl oproti průměrným váhám dětských kol je mínus 3 až 6 kg! dětská kola Woom* 5,9 kg     dětská kola Kubike* 5,9 kg       dětská kola Early Rider Belter* 
                                                                                                        (dle modelu 5,7 - 5,9 kg)                

lehké dětské kolo Woom 3 - ve. 16dětské kolo Kubike   Dětské kolo Early Rider Belter

            
dětská kola Saracen* 6,6 kg       dětská kola Author Record 16 6,6 kg      dětská kola Frog* 6,7 kg
                                       
dětské lehké kolo Saracen           dětské lehké kolo Author Record 16    dětské lehké kolo Frog 48, vel. 16


Velmi lehká dětská kola 

lehká dětská kola velikost 16

 

Stále skvělá váha od 6,9 - 7,9 kg, která se od průměrného kola liší nejméně o mínus 2 až 4 kg. 

 

dětská kola Ridgeback               dětská kola Author Stylo            Amulet Superlite* 7,7 kg
Dimension* 7,2 kg                        7,6 kg (s blatníky 7,9 kg)

dětské lehké kolo Ridgeback Dimension 16      dětské lehké kolo Author Stylo 16        dětské lehké kolo 16 - Amulet superlite 16

Author King kong 7,9 kg                Amulet Mini Lite 7,9 kg
dětské lehké kolo Author King kong 16        dětské lehké kolo 16 - Amulet Mini Lite 16


Lehká dětská kola

lehké dětské kolo velikost 16Díky hliníkovým rámům mají tato dětská kola stále velmi slušnou váhu 7,9 - 9,5 kg a často i cenu dostupnou široké veřejnosti. Jsou lehčí o 1 až 3 kg než běžná dětská kola, která se svými ocelovými rámy začínají ve velkosti 16 palců většinou od váhy 9,5 kg výše.

 

kolo Author Bello 8,2 kg            dětské kolo Puky 16ZLX  8,5 kg            Puky ZL16Alu 8,7 kg 
    (s blatníky 8,5 kg)   
            (s blatníky 8,8 kg, od 2019 bude*)        (s blatníky a nosičem 9,2 kg)       

Author Bello 16 - lehké dětské kolo 16        dětské lehké kolo Puky ZLX 16           dětské hliníkové kolo Puky ZLAlu 16

 Ridgeback MX 16* 9,2 kg                         
       
dětské kolo Ridgeback MX 16          


Lehká dětská kola se vyplatí i finančně!

Běžné ocelové dětské kolo velikosti 16 s váhou od 9,5 kg do 12 kg stojí cca 3800 až 6500Kč.
Lehká až ultralehká dětská kola stojí o cca 1500 až 4500 Kč více než tato těžká dětská kola.
Je však potřeba si uvědomit, že díky své kvalitě na nich odjezdí bez problémů 2 až 5 dětí, takže po využití v rodině s více sourozenci je bez nejmenších problémů prodáte jako bazarové (ceny se pohybují nejméně za 1/2 původní ceny a momentálně je není moc snadné sehnat, prodat je naopak velmi lehké:-).

lehké dětské kolo 16 woom 3
Vaše dítě či děti si tak užijí špičkové kolo s dvouletou zárukou za poloviční či třetinovou cenu
 (při dědění kola v rodině a prodeji dál).

A to už opravdu stojí za úvahu:-).

Protože vašemu malému cyklistovi lehké kolo ulehčí život.

Rodiče nám často píší, jak děti na lehkých kolech rády jezdí a jsou z výletů nadšené. Vyšlápnou totiž i kopce, kolo si vyvedou kam potřebují, nepadá na ně při zastavení, skvěle ho ušlápnou a je tak výborným společníkem při začátcích cyklistiky. 

Neváhejte se na nás obrátit a poradit o výběru kola,

Eva Šenkyříková
neobycejne.cz


Pozn.:
 Článek je vyjádřením osobního názoru autorkyautorka tímto článkem v žádném případě nepřebírá odpovědnost za výběr kola pro vaše dítě, veškeré informace si v případě potřeby ověřte u výrobců a dbejte jejich pokynů pro bezpečnost. Články, tabulky a mnohé fotografie jsou autorským vlastnictvím E. Šenkyříkové a není dovoleno je kopírovat ani využívat bez výslovného souhlasu autorky.

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz