Používáme cookies. Více info.


Rozdíly mezi Abus Smiley - Anuky - Youn I.- Mount X

Dětské helmy Abus Smiley - Anuky - Youn I.- Mount X jsou stejně kvalitní, liší se jen některými rozdíly, které jsme pro vás sepsali a vyfotili.

Největší rozdíly:

 


1) rozdílné velikosti, vše přehledně v tabulce zde, stačí přesně změřit obvod hlavy:

Abus Smiley: vel S 45 - 48,5 cm , vel. M 49 - 52,5 cm
Abus Anuky:  vel S 46 - 50,5 cm , vel. M 51 - 55 cm
Abus Youn I.: vel S 48 - 53 cm ,    vel. M 52 - 57 cm
Abus Mount X:                             vel. M 53 - 57,5 cm

2) hloubka helem

helmy Smiley - nejméně hluboká, vhodná pro nejmenší děti, viz bod 3

helmy Anuky - standartně hluboká jako většina helem na trhu

helmy Youn I. - hluboká (asi nejvíc, co jsme zatím z helem mohly zkoušet), kryjí dobře zátylek, vydrží velikostně o kousek déle. Musíte ale zvolit správnou velikost, aby dítěti nepadala do očí (viz tabulka velikostí).

helmy MountX - standartně hluboká jako většina helem na trhu, je to již juniorská helma, která se posazením na hlavě podobá dospěláckým.

dětské helmy Abus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) velikost Smiley  x Anuky, Youn I., Mount X

Abus Smiley jsou užší přes spánky a trochu méně hluboké, určené malým dětem. Helmy Smiley vybírejte pro děti, které v době koupě mají věk 1 - 2 roky, nebo dětem, které jsou na svůj věk menší, drobnější postavy. Tím, že jsou helmy méně hluboké, tak se pro ně hodí, protože jim nepadají do očí. Starším dětem nad 2 roky už raději vybírejte helmy Abus Anuky,Youn I., Mount X nebo další značky v naší nabídce. Konkrétní rozměry všech typů helem naleznete v naší tabulce pro výběr helmy.

 

4) Liší se trochu jiným tvarem, výstupky, počtem větracích otvorů
(větrací otvory u helem: Smiley 8, Anuky 6, Youn - I. 17, MountX 15). Pro malé děti nám tyto rozdíly nepřijdou až tak podstatné, ale raději to zmiňujeme (pokud se některému dítěti hodně potí hlava, tak to může být nápocný parametr při výběru). Vše vidět viz foto.
Všechny tyto dětské helmy Abus jsou vyrobené in-mold technologií, mají síťku na předních otvorech, předsunutý štítek (MountX má i sundavací štítek proti slunci), posuvné řemínky pro dobré usazení na hlavě, otočné kolečko vzadu, reflexní prvky.

 

Abus helmy - eshop Neobyčejně

 

 

 

4) blikačky Smiley  x  Anuky, Youn I., Mount X.

Pouze Smile nemá zabudovanou blikačku, ostatní helmy jí mají. Helmy Anuky a MountX mají blikačku zabudovanou v otočném kolečku. Dětská helma Youn I. má blikačku - velký trojúhelník vzadu na helmě.

helma Anuky s blikačkou

helma MountX s blikačkouhelma Youn I. s blikačkou

5) Smiley, Anuky, Youn I.  x  MountX - liší se zapínáním (sponou)

 

Abus helmy - eshop Neobyčejně

helmy Smiley, Anuky a Youn I. mají toto zapínání.

 

 

 

 

 

 

Abus helmy - eshop Neobyčejněhelma MountX má toto zapínání.

 

Používali jsme oboje, není to nějak zasadní rozdíl. To druhé někdy na začátku trochu drhne a musí se ochodit. Má ale zase menší výhodu, že můžete plastový pásek zastavit třeba uprostřed a tím si udělat regulaci volnosti např. o 1 cm, když má dítě pod helmou ještě třeba čepici. Celkově bych to ale neřešila jako něco zásadního a vzala to, co má helma, kterou jsem si vybrala.

 

Když bychom to shrnuli, tak zásadní je rozdíl mezi celkově menší Smiley a ostatními, tam je potřeba se rozhodnout. Pak už je to hlavně o výběru designu a správné velikosti, ceně. Kvalita provedení je u všech typů Abus stejná, máme s nimi letité zkušenosti, že dětem výborně padnou.

Abus helmy najdete zde.

 

Přejeme dobrý výběr,

-- E. Slejšková, e-shop Neobyčejně--

 

 


mohly by vám pomoci další články: Jak vybrat dětskou helmu, Jak vybrat správnou velikost helmy