Používáme cookies. Více info.


Rozdíly mezi Abus Smiley - Anuky - Youn I.- Youn I. Ace

Dětské helmy Abus Smiley - Anuky - Youn I.- Youn I. Ace jsou stejně kvalitní, liší se jen některými rozdíly, které jsme pro vás sepsali a vyfotili.

Největší rozdíly:

 


1) rozdílné velikosti, vše přehledně v tabulce zde, stačí přesně změřit obvod hlavy:

Abus Smiley: vel S 45 - 48,5 cm , vel. M 49 - 52,5 cm
Abus Anuky:  vel S 46 - 50,5 cm , vel. M 51 - 55 cm
Abus Youn I.: vel S 48 - 53 cm ,    vel. M 52 - 57 cm
Abus Youn I. Ace:                        vel. M 52 - 57 cm

2) hloubka helem

helmy Smiley - nejméně hluboká, vhodná pro nejmenší děti, viz bod 3

helmy Anuky - standartně hluboká jako většina helem na trhu

helmy Youn I.  a Youn I. Ace - hluboká (asi nejvíc, co jsme zatím z helem mohly zkoušet), kryjí dobře zátylek, vydrží velikostně o kousek déle. Musíte ale zvolit správnou velikost, aby dítěti nepadala do očí (viz tabulka velikostí).

 

dětské helmy Abus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) velikost Smiley  x Anuky, Youn I., Youn I. Ace

Abus Smiley jsou užší přes spánky a trochu méně hluboké, určené malým dětem. Helmy Smiley vybírejte pro děti, které v době koupě mají věk 1 - 2 roky, nebo dětem, které jsou na svůj věk menší, drobnější postavy. Tím, že jsou helmy méně hluboké, tak se pro ně hodí, protože jim nepadají do očí. Starším dětem nad 2 roky už raději vybírejte helmy Abus Anuky a Youn I., nebo další značky v naší nabídce. Konkrétní rozměry všech typů helem naleznete v naší tabulce pro výběr helmy.

 

4) Liší se trochu jiným tvarem, výstupky, počtem větracích otvorů
(větrací otvory u helem: Smiley 8, Anuky 6, Youn - I. 17, Youn I. Ace 17) Pro malé děti nám tyto rozdíly nepřijdou až tak podstatné, ale raději to zmiňujeme (pokud se některému dítěti hodně potí hlava, tak to může být nápocný parametr při výběru). Vše vidět viz foto.
Všechny tyto dětské helmy Abus jsou vyrobené in-mold technologií, mají síťku na předních otvorech, předsunutý štítek (Youn I. Ace má navíc sundavací štítek proti slunci, tím jediným se liší oproti Youn I.), posuvné řemínky pro dobré usazení na hlavě, otočné kolečko vzadu, reflexní prvky.

 

Abus helmy - eshop Neobyčejně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) blikačky Smiley  x  Anuky, Youn I., Youn I. Ace

Pouze Smile nemá zabudovanou blikačku, ostatní helmy jí mají. Helmy Anuky  mají blikačku zabudovanou v otočném kolečku. Dětská helma Youn I. a Youn I. Ace má blikačku - velký trojúhelník vzadu na helmě.

helma Anuky s blikačkou

helma Youn I. s blikačkou

6) Smiley, Anuky, Youn I.  a Youn I. Ace - všechny mají stejné zapínání  a všechny mají reflexní prvky

 

Abus helmy - eshop Neobyčejně

Všechny tyto helmy mají zapínání plastový trojzubec, zespodu je zapínání vypodloženo, aby dětem nepodřelo bradu a neskříply si kůži při zapínání.

 

 

 

 

Reflexní prvky:

 helym Abus - eshop Neobycejne.cz

Když bychom to shrnuli, tak zásadní je rozdíl mezi celkově menší Smiley a ostatními, tam je potřeba se rozhodnout. Pak už je to hlavně o výběru designu a správné velikosti, ceně. Kvalita provedení je u všech typů Abus stejná, máme s nimi 10 letité zkušenosti, že dětem výborně padnou.

Abus helmy najdete zde.

 

Přejeme dobrý výběr,

-- E. Slejšková, e-shop Neobyčejně--

 

 


mohly by vám pomoci další články: Jak vybrat dětskou helmu, Jak vybrat správnou velikost helmy