Používáme cookies. Více info.


Odrážedlo Azub Fík (Sport)

odrážedlo Azub Fík

Oblíbené odrážedlo, které se již bohužel nevyrábí, nezvládalo cenově konkurovat čínské výrobě, vyrábělo se kompletně v Čechách. Prodávali jsme ho několik let až do jeho posledních kusů. Místo něj nabízí firma Azub nové odrážedlo Azub Leftík, které je pro fajnšmekry a fanoušky Azubu, nepotkáte ho na každém rohu. 
Také nabízíme odrážedlo Kostka Run, které je až na detaily totožné s Azubem Fíkem (má stejný rám) a vyrábí se v Čechách, takže je to stejná kvalitní alternativa.

 

Náš původní popis a recenze k odrážedlu Azub Fík:

Doporučujeme z vlastní zkušenosti (čtěte dále). Varianta S BRZDOU I BEZ BRZDY a ve 2 barvách! Skvělé odrážedlo pro děti již od cca 2 let, na procházky, výlety, super přípravka na jízdu na kole.

AZUB FÍK pokládám za KVALITNÍ ODRÁŽEDLO z následujících důvodů:

AZUB FÍK bez brzdy:
-- do cca 2 či 2,5 let. Od 90 cm, rozměr od rozkroku k zemi musí být min. 34 cm.
-- kuličkové hlavové složení (tzn. kvalitní uložení řídítek do vidlice)
-- sedlo od 34 - 46 cm
-- řídítka výsuvná cca 55-60 cm (což je dostatečný rozsah pro 2-5 leté děti), bez ostrých hran, mají gumové gripy s rozšířeným zakončením.
-- váha 4,2 kg (jednoduše unesete v ruce, nastoupíte do tramvaje, naložíte do auta (viz foto)
-- kola 12´nafukovací, kuličková ložiska v nábojích
-- délka odrážedla 86 cm
-- sedlo měkké, velké
-- v základní výbavě je zvonek (barva dle zásob dodavatele).
-- jedna z variant má žlutozelenou nápadnou barvu pro bezpečnost – je dobře vidět při jízdě i položené v trávě
-- dorazí k vám celé složené, jen utáhnete řídítka
-- vyrobeno v ČR (takže žádné „made in china“)

AZUB S BRZDOU (vše stejné jako u Azubu bez brzdy + navíc):
-- má KVALITNÍ bezúdržbovou bubnovou brzdu s citlivou páčkou pro děti
-- váží 4,8 kg – jednoduše unesete v ruce, nastoupíte do tramvaje, naložíte do auta
-- sedlo nastavitelné svisle i podélně (otočením hlavice v sedlu posunete o 3 cm směrem k řídítkům).

LIMITOVANÁ EDICE UAX:
- odrážedlo je stejné (tj. s brzdou nebo brzdy, dle typu), ale má jiné samolepky, od firmy UAX, která se profiluje originálním designem na zboží - proto je cena vyšší. Vyrobeno ve spolupráci firem Azub - Uax.

DOPLŇKY:
1. přední a zadní BLATNÍK, plastový, snadno namontujete dle přiloženého návodu a můžete do každého terénu a počasí. Cena 190 Kč (za oba). Kompatibilní s verzí Azub Fík i Azub Sport s brzdou.
2. helmy, košíky, tašky, pásek na přenos - vše najdete podrobně vlevo v Cyklodoplňcích.

 

OSOBNÍ ZKUŠENOSTI, RECENZE:

odrážedlo Azub Fík (sport)Odrážedlo Azub Fík je jedno z prvních, které jsme s dětmi před pár lety testovali a v naší nabídce ho najdete stále i dnes, protože si pořád drží svojí kvalitu. Azub rádi doporučujeme našim zákazníkům, navíc od roku 2011 si můžete vybrat model s brzdou i bez brzdy a ve 2 barevných provedeních.
Odrážedlo je bytelné, vydrží určitě pro dalšího sourozence a další děti - prodáte ho bez problémů i jako použité, značka Azub je dle mého názoru mezi lidmi zapsána jako kvalitní.
Odrážedlo využijí děti od cca 2 či 2,5 let, záleží na výšce a konstituci, děti musí mít alespoň 90 cm a od rozkroku k zemi 34 cm.
Konstrukce odrážedla je jednoduchá, kvalitně provedená. Řídítka jsou uložena do vidlice pomocí kuličkového hlavového složení, což je výhodou (často mají odrážedla jen uchycení šroubem a plastovými úchyty). Řídítka se protáčí, děti tedy bez problémů zatočí kdekoliv a plynule jezdí do zatáček. Ve variantě s brzdou - páčka je uzpůsobená pro dětskou ručku (je blízko řídítkům, děti ji "umáčknou", což se bohužel nedá řící o všech brzdách na trhu), zhruba od 3 let jsou děti schopné ji začít využívat.
odrážedlo Azub Fík (sport)Sedlo je měkké a velké, posouvá se až do 46 cm, takže vaše děti mohou jezdit až do cca 5 let a odrážedlo se tedy dobře hodí i pro děti, které začínají s jízdou později (např. ve 3 či 4 letech).
Kola mají plastové loukotě, nemusíte z toho mít žádné obavy, nezaznamenala jsem zvláštní rozdíl oproti koly s výpletem, ani jsem zatím neobdržela jedinou reklamaci, že by praskly a pod, vše je dobře udělané. (Pozn.: dřívější model Azub Sport bez brzdy a s koly s klasickým výpletem již výrobce nevyrábí.) V kolech jsou ložiska, pneumatiky jsou nafukovací.
Odrážedlo vám dorazí v krabici již celé složené, u varianty s brzdou jsou již brzdy seřízené. Logicky jsou jen pootočená řídítka, aby se vešla do krabice, musíte je tedy pootočit a utáhnout imbusem.
Podporujete-li navíc rádi české zboží, tak Azub Fík je dobrá volba.
--eshop Neobyčejně--