Používáme cookies. Více info.


Jak sestavit dětské kolo Amulet Tomcat 20´

Dětské kolo Amulet Tomcat Superlite 20´ vám přijde domů v krabici rozložené.

dětské kolo Amulet Tomcat Superlite 20

 

Pokud si na to troufáte, můžete ho dle našeho návodu sestavit, není to složité. Pokud ne, přenechejte to odborníkům v nejbližším cykloservisu.

Kromě sestavení je před jízdou důležité, abyste překontrolovali utažení všech šroubů a matek, nafoukli pneumatiky a hlavně seřídili brzdy.


Pozn.
Všechny fotografie si můžete zvětšit - klikněte pravou myší a zvolte otevřít obrázek na nové kartě - tam si fotografii můžete prohlédnout.1. Budete potřebovat klíč vel. 15, inbusové klíče 5, 4 (+ případně 1,5 na seřízení brzdové páčky) a křížový šroubovák.

dětské kolo Amulet - sestavení


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Takto dětské kolo přijde rozdělané v krabici:

dětské kolo Amulet - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Obsah krabice. Dejte pryč všechny ochranné obaly, sundejte gumové krytky u šroubů u kol apod, abyste mohli začít sestavovat.

dětské kolo Amulet - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 4. U dětského kola Amulet Tomcat 20 se přidělává přední kolo rychloupínákem (což je fajn, když někam cestujete, sundáte jednoduše přední kolo a kolo se vejde třeba do kufru auta). Aby se vám kolo dobře nandavalo, je potřeba rozepnout přední brzdu, viz první a druhé foto. 
Sundejte z osy rychloupínáku součástky dle fota. Nandejte pneumatiku do vidlice kola. Z jedné strany vložte rychloupínák a součástky v pořadí dle čtvrtého fota. Na pátem fotu vidíte, jak si poradit na druhé straně. Točením páčky rychloupínáku vše stáhnete, točte tak, abyste pak byli schopni páčku přitáhnout ke kolu. Doporučujeme, aby to vyšlo ve směru vidlice, jako na sedmém fotu, aby se vám v terénu mezi páčku nedostala nějaká větev. Opět spojte přední brzdu.
Na zadní kolo nandejte plastové ochranné krytky šroubů.

sestavení dětského kola Amulet Superlite 20sestavení dětského kola Amulet Superlite 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


dětské kolo Amulet - sestavenídětské kolo Amulet - sestavení


dětské kolo Amulet - sestavení

sestavení dětské kola Amulet

sestavení dětského kola Amulet Superlite 20

sestavení dětského kola Amulet Superlite 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sestavení dětského kola Amulet Superlite 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Dejte pryč ochranný obal z konce tyče u řídítek (vyhoďte jej). Pokud by byl na konci dřík posunutý a nešel jednoduše vložit do přední vidlice, povolte či utáhněte inbusovým klíčem.

Řídítka srovnejte tak, aby přední kolo bylo v ose s rámem a pořádně dotáhněte inbusovým klíčem (pomáhá chytnout přední kolo nohama a řídítka si doštelovat). POZOR - řídítka můžete mít na doraz v nejnižší poloze nebo postupně max. vysounout až po rysku, která je viditelně na tyči, určitě ne výše!

dětské kolo Amulet - sestavenídětské kolo Ridgeback - sestavení

6. Namontování šlapek. POZOR - je pravé a levé šlapátko, liší se závitem, jde tedy našroubovat jen na správnou stranu. Šlapátka jsou označeny R (right), pravé - tj. to na straně řetězu, L (left) levé na druhé straně. Při šroubování netočte šlapátkem, ale závitem až na doraz a maticí pořádně dotáhnějte klíčem (pozor však, ne přehnaně moc, abyste nestrhli závit).

dětské kolo Amulet - sestavenídětské kolo Amulet - sestavení

7. Sedlo. U Amuletu 20 je pohodlný rychloupínák. Točením páčky rychloupínáku vše stáhnete, točte tak, abyste pak byli schopni páčku přitáhnout k sedlu. Sedlo může být v nejnižší poloze nebo postupně až v maximu, poznáte podle rysky na sedlovce = tyči, nikdy nedávejte výš, než je ryska!

U dětského kola Amulet Tomcat Superlite 20´ je v balení ještě odrazka, červená patří dozadu, přidělejte jí na sedlovku, hned pod sedlo, ještě než budete vkládat do rámu. Pokud budete potřebovat vzhledem k výšce dítěte dát sedátko úplně nejníže, tak můžete s odrazkou chvíli počkat, protože sedlo se tak v nejnižší poloze dostane o cca 1,5 cm výš.

dětské kolo Amulet - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Překontrolujte, zda jsou dotažené všechny šrouby. Nafoukněte pneumatiky. Pokud si budete sami seřizovat brzdy (aby šly hladce, brzdové špalíky na brzdách byly vystředěné atd.), tak předtím určitě dofoukněte pneu, aby vše správně pasovalo a nemuseli jste to po dofouknutí dělat znova.

Pokud si netroufáte na seřízení přední brzdy, je potřeba to svěřit odborníkovi v cykloservisu (dle našich zkušeností je to služba cca za 150 Kč). Budeme se snažit v dohledné době vám zprostředkovat fotografie či video, jak to udělat případně sami, pokud s tím nemáte zkušenosti.

dětské kolo Ridgeback - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Teď už jen nasadit přilbu a hurá na na jízdu:-)

Dětské kolo Amulet Tomcat Superlite 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěkné výlety na kole vám přeje,

Eva Slejšková, eshop Neobyčejně.cz - speciálka na dětská odrážedla a kola

 

Pozn: Článek je vyjádřením osobního názoru autorky E. Slejškové. Autorka tímto článkem v žádném případě nepřebírá odpovědnost za výběr či sestavení dětského kola pro vaše dítě, veškeré informace je potřeba si ověřit u výrobců a dbát jejich pokynů pro bezpečnost. Články a mnohé fotografie jsou autorským vlastnictvím E. Slejškové a není dovoleno je kopírovat, citovat ani využívat bez výslovného souhlasu autorky.