Používáme cookies. Více info.


Jak sestavit dětské kolo Amulet Mini Lite 16´

dětské kolo Amulet Mini Lite 16

Dětské kolo Amulet Mini Lite vel. 16´ vám přijde domů v krabici rozložené.

Pokud si na to troufáte, můžete ho dle našeho návodu sestavit, není to nijak složité. Pokud ne, přenechejte to odborníkům v nejbližším cykloservisu.

Kromě sestavení je před jízdou důležité, abyste překontrolovali utažení všech šroubů a matek, nafoukli pneumatiky a hlavně seřídili brzdy.


Pozn.
Všechny fotografie si můžete zvětšit - klikněte pravou myší a zvolte otevřít obrázek na nové kartě - tam si fotografii můžete prohlédnout.1. Budete potřebovat klíč vel. 15, inbusové klíče 5, 4 (případně 1,5 na seřízení brzdové páčky) a křížový šroubovák.

dětské kolo Amulet - sestavení


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Takto dětské kolo přijde rozdělané v krabici:

dětské kolo Amulet - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Obsah krabice. Dejte pryč všechny ochranné obaly, sundejte gumové krytky u šroubů u kol apod, abyste mohli začít sestavovat.

dětské kolo Amulet - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 4. Nandání přední kola. Aby se vám kolo dobře nandavalo, je potřeba rozepnout přední brzdu (na předposledním a posledním fotu je to dobře vidět).
Z
osy předního kola odšroubujte součástky viz foto, nandejte kolo do vidlice, a našroubujte zpět na osu kola, podložka se západkou patří do otvoru ve vidlici, pak patří matka. Pevně dotáhněte matku klíčem. Na druhé straně předního kola to samé. Nasaďte ochranné plastové krytky šroubů. Brzdu zase spojte.

dětské kolo Amulet - sestavenídětské kolo Amulet - sestavení

dětské kolo Amulet - sestavení

sestavení dětské kola Amulet

dětské kolo Amulet Mini lite 16 - sestavenídětské kolo Amulet Mini lite 16 - sestavení

5. Dejte pryč ochranný obal z konce tyče u řídítek (vyhoďte jej). Pokud by byl na konci dřík posunutý a nešel jednoduše vložit do přední vidlice, povolte či utáhněte inbusovým klíčem.

Řídítka srovnejte tak, aby přední kolo bylo v ose s rámem a pořádně dotáhněte inbusovým klíčem (pomáhá chytnout přední kolo nohama a řídítka si doštelovat). POZOR - řídítka můžete mít na doraz v nejnižší poloze nebo postupně max. vysounout až po rysku, která je viditelně na tyči, určitě ne výše!

dětské kolo Amulet - sestavení

dětské kolo Ridgeback - sestavení

 

 

 

dětské kolo Amulet - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Namontování šlapek. POZOR - je pravé a levé šlapátko, liší se závitem, jde tedy našroubovat jen na správnou stranu. Šlapátka jsou označeny R (right), pravé - tj. to na straně řetězu, L (left) levé na druhé straně. Při šroubování netočte šlapátkem, ale závitem až na doraz a maticí pořádně dotáhnějte klíčem (pozor však, ne přehnaně moc, abyste nestrhli závit). Chcete-li, odstraňte si pak návodné samolepky.

dětské kolo Amulet - sestavenídětské kolo Amulet - sestavení

7. Sedlo. Nejdříve si povolte imbusovým klíčem objímku. Sedlo může být v nejnižší poloze nebo postupně až v maximu, poznáte podle rysky na sedlovce = tyči, nikdy nedávejte výš, než je ryska! Utáhněte pořádně objímku, tak, aby se sedlo nehýbalo.

U dětského kola Amulet Mini Lite 16´ je v balení ještě odrazka, červená patří dozadu, přidělejte jí na sedlovku, hned pod sedlo, ještě než budete vkládat do rámu. Pokud budete potřebovat vzhledem k výšce dítěte dát sedátko úplně nejníže, tak můžete s odrazkou chvíli počkat, protože sedlo se tak v nejnižší poloze dostane o cca 1,5 cm výš.

dětské kolo Amulet - sestavení

dětské kolo Amulet - sestavení

8. Překontrolujte, zda jsou dotažené všechny šrouby. Nafoukněte pneumatiky. Pokud si budete sami seřizovat brzdy (aby šly hladce, brzdové špalíky na brzdách byly vystředěné atd.), tak předtím určitě dofoukněte pneu, aby vše správně pasovalo a nemuseli jste to po dofouknutí dělat znova.

Pokud si netroufáte na seřízení přední brzdy, je potřeba to svěřit odborníkovi v cykloservisu (dle našich zkušeností je to služba cca za 150 Kč). Budeme se snažit v dohledné době vám zprostředkovat fotografie či video, jak to udělat případně sami, pokud s tím nemáte zkušenosti.

dětské kolo Ridgeback - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Teď už jen nasadit přilbu a hurá na na jízdu:-)

dětské kolo Ridgeback - sestavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěkné výlety na kole vám přeje,

Eva Slejšková, eshop Neobyčejně.cz - speciálka na dětská odrážedla a kola

 

Pozn: Článek je vyjádřením osobního názoru autorky E. Slejškové. Autorka tímto článkem v žádném případě nepřebírá odpovědnost za výběr či sestavení dětského kola pro vaše dítě, veškeré informace je potřeba si ověřit u výrobců a dbát jejich pokynů pro bezpečnost. Články a mnohé fotografie jsou autorským vlastnictvím E. Slejškové a není dovoleno je kopírovat, citovat ani využívat bez výslovného souhlasu autorky.